deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - grudzień 2016
4 grudnia 2016 II NIEDZIELA ADWENTU

W II niedzielę Adwentu czyli 4 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski przeżywamy w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz siedemnasty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na wspomniany cel.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby diecezji i seminarium Duchownego.

W środę wspomnienie św. Ambrożego.

W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

W piątek msza św. szkolna. Po mszy spotkanie dla I klas gimnazjalnych.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Opolskiej zaprasza chętnych do przygotowań i wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Rydze. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia.

W okresie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zachęcamy do wysłuchania w Radiu Doxa adwentowych rozważań przygotowanych przez o. Adama Szustaka. Fragmenty tekstów czytają aktorzy: Dominika Figurska i Cezary Żak oraz znana lektorka filmów przyrodniczych – Krystyna Czubówna. „Jeszcze 5 minutek” (bo tak brzmi tytuł tych rozważań) w Radiu Doxa od poniedziałku do piątku o 6:40 i 22:45 (powtórka).

11 grudnia 2016 III NIEDZIELA ADWENTU

Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

Msze św. roratnie o godz. 16.00 w Jankowicach Wielkich i o godz. 18.00 w Wierzbniku. Zapraszam na te adwentowe msze nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorosłych.

W III tygodniu Adwentu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

W związku rocznicą stanu wojennego Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zapalenia symbolicznej świecy 13 grudnia br. o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Przed mszą o godzinie 17.00 spotkanie biblijne dla dzieci klas I-III.

W sobotę rozpoczynamy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.

Spowiedź przedświąteczna po IV niedzieli w środę: - W Jankowicach Wielkich o godz. 16.00 - w Wierzbniku o godz. 17.30

Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe, które odbędzie się w 4. Niedzielę Adwentu 18 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

18 grudnia 2016 IV NIEDZIELA ADWENTU

Przed nami ostatnie dni przedświąteczne. Kto nie był jeszcze u Sakramentu Pojednania, niech to uczyni, by świętować Pańskie Narodzenie z czystym sercem. W bezbożnym świecie, który chciałby Święta sprowadzić do jedzenia i picia, mamy tym większy obowiązek ukazywania chrześcijańskich duchowych wymiarów tych Świąt. Biedni ci, którzy gubią sens Świąt, zapominając po co i dlaczego świętują, i co jest tu najważniejsze.

Spowiedź przed świąteczna w środę:
- w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00
- w Wierzbniku o godz. 17.30

W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. poranna o godz. 09.00 w Wierzbniku i o godz.10.00 w Jankowicach W. Podczas tych mszy św. będziemy przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju.
Po południu, gdy na niebie pojawi się I gwiazdka zasiądziemy do stołu wigilijnego, wigilijnej wieczerzy. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To wspaniała, jedyna i może niepowtarzalna w ciągu roku okazja dla odrodzenia, pojednania, scalenia życia naszych, tak często powaśnionych i skłóconych ze sobą rodzin. Niech tej wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Usuńmy stanowczo zwyczaj podawania na wigilijny stół napojów alkoholowych. Wieczerza wigilijna z alkoholem przestaje być wieczerzą chrześcijańskiej rodziny.

Msza św. wigilijna w Jankowicach Wielkich o godz. 22.00 Pasterka o północy w Wierzbniku. Ofiary z pasterki, jak co roku - przeznaczone są na Dom Samotnej Matki i Dziecka w Opolu, Ośrodek Adopcyjny, Poradnię Katolicką.

W pierwszy i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia msze św.: w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45 w Wierzbniku o godz. 8.00 i 11.00.

Kolekta z drugiego święta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny w Opolu. Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe, które odbędzie się w 4. Niedzielę Adwentu 18 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

Kuria Biskupia Diecezji Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego we Wrocławiu informuje, że w każdą niedzielę o godz. 11.00 w kościele św. Aleksego w Opolu (obok Placu Katedralnego) sprawowana jest Msza Święta w języku ukraińskim dla wiernych Kościoła Greckokatolickiego zamieszkałych w Polsce i przybyłych w ostatnim czasie z Ukrainy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Katedry Opolskiej CRUX zaprasza do współpracy wszystkich chcących się włączyć w prace wspomagające ratowanie naszej opolskiej perły gotyckiej architektury. Stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego nr KRS 0000248126. Przekazując 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia, można przyczynić się do renowacji katedry. Każdy czynny pracownik lub emeryt decyduje, komu przekaże swój 1%. Przy braku wskazania konkretnej organizacji w zeznaniu podatkowym, o przeznaczeniu 1% zadecyduje „fiskus”. W każdą sobotę o godz. 7.00 w katedrze przed obrazem Matki Boskiej Opolskiej sprawowana jest Msza św. w intencji wszystkich dobrodziejów, transmitowana przez Radio „Doxa”. Jakiekolwiek darowizny wspomagające statutową Stowarzyszenie Przyjaciół Katedry Opolskiej CRUX działalność można wpłacać na konto: 06 2030 0045 1110 0000 0418 9330. Więcej informacji na: www.sosdlakatedry.pl, www.katedraopolska.pl


Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker