deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - lipiec 2017
2 lipca 2017 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby diecezji i Wyższego Seminarium Duchownego.

Dzisiaj na Górze św. Anny pielgrzymka dzieci, a w przyszłą niedzielę osób niewidomych.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Tomasza Apostoła; w czwartek bł. Marii Ledóchowskiej w sobotę św. Jana Dukli.

W tym tygodniu przypada I czwartek, i piątek miesiąca;

Polecamy audycje diecezjalnego Radia Doxa. Tym razem zapraszamy na Lato Kwiatów w Otmuchowie, gdzie zagości również plenerowe studio Radia Doxa! Relacje z wydarzeń, rozmowy z gośćmi oraz wystawcami już w niedzielę, między 12:00 a 17:00.

9 lipca 2017 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00. Wymiana tajemnic różańcowych.

W tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek – święto św. Benedykta, Patrona Europy
- w środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego
- w czwartek – świętych św. Andrzeja Świerada i Benedykta
- w sobotę – św. Bonawentury;

Na Górze św. Anny pielgrzymki: dzisiaj (9 lipca), osób niewidomych, a w niedzielę – 16 lipca – uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej połączone z obchodami kalwaryjskimi.

Centrum DM zaprasza młodzież naszej diecezji na rocznicę Światowych Dni Młodzieży! Spotkanie odbędzie się w Opolu-Winowie 15 i 16 lipca. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 10:00 w sobotę, zakończenie w niedzielne południe.  W programie między innymi koncert zespołu NiemaGOtu, którego lider jest autorem hymnu ŚDM w Krakowie. Koszt uczestnictwa w spotkaniu to 25 zł.

16 lipca 2017 XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Dzisiaj na Górze św. Anny uroczystość ku czci Matki Bożej Szkaplerznej połączone z obchodami kalwaryjskimi.

W dniach 17-22 lipca na Górze św. Anny odbędzie się doroczne Święto Młodzieży: okazja do modlitwy, świadectwa oraz spotkania z ciekawymi gośćmi, stanowiącymi dla młodego człowieka autorytet. W Święcie Młodzieży można wziąć udział na wiele różnych sposobów. O programie, sposobie zapisu i innych ciekawostkach można dowiedzieć się ze strony www.swietomlodziezy.com

W tym tygodniu wspominamy: w czwartek - bł. Czesława, patrona diecezji opolskiej; w sobotę - święto św. Marii Magdaleny.

W niedzielę 6 sierpnia 2017 r. odbędzie się XV Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny. O godz. 9.00 uczestnicy zbierają się w Grocie Lurdzkiej, zaś o godz. 11.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Metropolita Górnośląski, ks. arcybiskup Wiktor Skworc. Po Mszy św. będzie okazja do poświęcenia motocykli.

TVP Opole w okresie wakacyjnym transmituje niedzielną Mszę św. z katedry opolskiej o godz. 9.00. Radiowe transmisje Mszy św. niezmiennie  proponuje Radio Doxa: od poniedziałku do piątku o 6.30 i w sobotę o 7.00 z katedry opolskiej, w niedzielę zaś o godz. 10.30 z różnych kościołów w diecezji.

23 lipca 2017 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

W odpowiedzi na Apel Biskupa Opolskiego skierowany do diecezjan w dzisiejszą niedzielę 23 lipca należy przeprowadzić zbiórkę do puszek stanowiącą wsparcie dla ofiar kataklizmu w Landzmierzu w parafii Cisek.

Nabożeństwo popołudniowe:
- w Jankowicach Wielkich o godz. 14.00. Po nabożeństwie poświęcenie pojazdów.
- w Wierzbniku o godz. 15.00. Po nabożeństwie poświęcenie pojazdów.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek - wspomnienie św. Kingi oraz św. Krzysztofa patrona kierowców
w środę - uroczystość św. Anny głównej patronki diecezji opolskiej.
w czwartek – święto św. Jakuba
w sobotę - wspomnienie świętej Marty

Na Górze św. Anny w sobotę i niedzielę (29-30 lipca) obchody odpustowe ku czci św. Anny

W niedzielę 6 sierpnia 2017 r. odbędzie się XV Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny. O godz. 9.00 uczestnicy zbierają się w Grocie Lourdzkiej, zaś o godz. 11.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Metropolita Górnośląski, ks. arcybiskup Wiktor Skworc. Po Mszy św. będzie okazja do poświęcenia motocykli.

Tegoroczna 41. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 13 sierpnia z Nysy, 14 sierpnia z Opola, Raciborza i Głubczyc, a 15 sierpnia z Kluczborka. Przyświecać jej będzie hasło: Z Maryją idziemy głosić Ewangelię Miłosierdzia. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę 19 sierpnia. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie o godzinie 11.00. Transmisji będzie można posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa.

Polecamy audycje diecezjalnego Radia Doxa. Jak niepełnosprawni mogą odnaleźć się na rynku pracy? Codzienne życie, niezbędne informacje i porady dla osób, które wbrew ograniczeniom chcą odnaleźć się w dzisiejszym świecie – to wszystko w audycji „Niepełnosprawni na rynku pracy” - w każdą niedzielę, po 17:00.

30 lipca 2017 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguriego; we wtorek św. Jana Marii Vianneya

W niedzielę 6 sierpnia 2017 r. odbędzie się XV Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny. O godz. 9.00 uczestnicy zbierają się w Grocie Lurdzkiej, zaś o godz. 11.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Metropolita Górnośląski, ks. arcybiskup Wiktor Skworc. Po Mszy św. będzie okazja do poświęcenia motocykli.

W przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji I Seminarium Duchownego

Odpust Porcjunkuli związany Matką Bożą Anielską można go uzyskać we wszystkich Kościołach parafialnych 2 sierpnia albo w niedzielę poprzedzającą tj. 30 lipca albo w przyszłą niedzielę 6 sierpnia.

By uzyskać wspomniany odpust, należy jednak spełnić następujące warunki, a więc:

- pobożnie nawiedzić kościół,
- odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary,
- przystąpić do spowiedzi świętej,
- przyjąć Komunię świętą,
- pomodlić się według intencji Ojca Świętego,
- wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

Warto więc tego dnia skorzystać ze "skarbca Bożego Miłosierdzia" i uzyskać za przyczyną Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker