deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - sierpień 2018
5 sierpnia 2018 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe w Wierzbniku o godz. 15.00;

Siostry Misyjne ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego (Werbistki) zapraszają w niedzielę 5 sierpnia o godz. 13.00 na Rynek w Opolu na tzw. Sisters Mob pod hasłem: „Odkrywamy radość”. W ramach tego spotkania chcą podzielić się radością, ukazać rodzaje powołania, do których wzywa Pan Bóg, jak również spędzić miło czas, dzieląc się swoją obecnością i tym, co robią na co dzień. Ekspresja radości wyrazi się również w tańcu, dlatego zalecają założyć wygodne obuwie.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Przemienienie Pańskie; w środę św. Dominika czwartek św. Teresę Benedyktę od Krzyża w piątek święto św. Wawrzyńca; w sobotę św. Klary;

Obchody ku czci św. Jacka w Sanktuarium w Kamieniu Śląskim odbędą się w sobotę i niedzielę (11-12 VIII)

W dniach od 12 do 18 sierpnia wyrusza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górą. W tym roku pod hasłem: «Idziemy do Matki w świetle i mocy Ducha Świętego». Z Nysy pielgrzymka wyruszy w niedzielę 12 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola w poniedziałek 13 sierpnia, zaś z Kluczborka i Krapkowic – we wtorek 14 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 18 sierpnia o godz. 11.00.

12 sierpnia 2018 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Jutro nabożeństwo fatimskie. Zapraszam ze świecami do procesji wokół kościoła

W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Odpust w Jankowicach Wielkich. Suma odpustowa o godz. 12.00

Po mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Na Górze św. Anny od piątku do Niedzieli Uroczystości Wniebowzięcia NMP z obchodami kalwaryjskimi.

W dniach 1-2 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników zwieńczona Sumą Dożynkową z błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę 2 września o godz. 11.00.

Jak zwykle polecamy program diecezjalnego Radia Doxa. Radio Doxa jak co roku towarzyszy pielgrzymującym na Jasną Górę. Również i w tym roku nie zabraknie na antenie relacji z pielgrzymiego szlaku, a kulminacją będzie sobotnie studio plenerowe i transmisja Mszy św. z Jasnej Góry. Zachęcamy nie tylko do słuchania, ale i śledzenia strony internetowej oraz profilu na Facebooku (facebook.com/DoxaFM), gdzie zamieścimy fotorelację z pielgrzymki na Jasną Górę.

19 sierpnia 2018 XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe w Wierzbniku o godz. 15.00;

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Bernarda; we wtorek - św. Piusa X papieża; w środę - NMP Królowej; w piątek - św. Bartłomieja Apostoła;

W przyszłą niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej;

W dniach 1-2 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników zwieńczona Sumą Dożynkową z błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę 2 września o godz. 11.00.

Jak zwykle polecamy program diecezjalnego Radia Doxa. W sierpniu w sposób szczególny zwracamy uwagę na to, co nas zniewala – polecamy krótkie refleksje dotyczące uzależnień, nie tylko od alkoholu. Na antenie Radia Doxa do końca sierpnia o 9.15, 13.45 i 22.15 diecezjalny duszpasterz trzeźwości, ks. Marcin Marsollek podpowiada, jak nie dać się zniewolić nałogom.

26 sierpnia 2018 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek św. Moniki
we wtorek św. Augustyna
w środę męczeństwo św. Jana Chrzciciela
w sobotę błogosławionej Bronisławy, patronki naszej diecezji

W tym tygodniu I sobota miesiąca. Czuwanie nocne od godz. 20.00.

Od piątku do niedzieli na Górze św. odpust ku czci św. Aniołów Stróżów połączone z obchodami kalwaryjskimi.

Spowiedź św. przed rozpoczęciem roku szkolnego w piątek przed wieczorną mszą św.

W dniach 1-2 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników zwieńczona Sumą Dożynkową z błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę 2 września o godz. 11.00.

Tradycyjnie we wrześniu Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich. Srebrni Jubilaci wraz z najbliższymi zaproszeni są do Opola w niedzielę 9 września na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Małżonkowie obchodzący Złote Gody spotkają się w tym samym miejscu tydzień później, w niedzielę 16 września o 14.00.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker