deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - wrzesień 2018
2 września 2018 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe w Wierzbniku o godz. 15.00;

W poniedziałek msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego: w Jankowicach Wielkich o godz. 08.00, a w Wierzbniku o godz. 18.00. Po mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek + św. Grzegorza Wielkiego w sobotę święto Narodzenia NMP– tradycyjne błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca.

Tradycyjnie we wrześniu Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich. Srebrni Jubilaci wraz z najbliższymi zaproszeni są do Opola w niedzielę 9 września na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Małżonkowie obchodzący Złote Gody spotkają się w tym samym miejscu tydzień później, w niedzielę 16 września o 14.00.

Są 2 wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch w dniach 12 – 21 września, którą organizuje parafia w Grodkowie. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Piotrem Szczepańskim z Grodkowa.  

W tym roku odpust parafialny będziemy obchodzili 23 września,

Rekolekcje przed odpustem rozpoczną się w czwartek 20 września. Wygłosi je o. Michał ze Zgromadzenia Słowa Bożego z Nysy.

Podobnie jak w poprzednich latach w tym dniu w porze popołudniowej będziemy organizowali Piknik św. Michała Archanioła.  

Za dwa tygodnie pielgrzymka na Górę św. Anny.

9 września 2018 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
czwartek – św. Jana Chryzostoma;
w piątek – św. Podwyższenia Krzyża Świętego - Uroczystość patronalna katedry opolskiej;
w sobotę - wspomnienie Matki Bożej Bolesnej;

W czwartek nabożeństwo fatimskie.

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

Tradycyjnie we wrześniu Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich. Srebrni Jubilaci wraz z najbliższymi zaproszeni są do Opola w niedzielę 9 września na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Małżonkowie obchodzący Złote Gody spotkają się w tym samym miejscu tydzień później, w niedzielę 16 września o 14.00.

15 września 2018 r. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się kolejne spotkanie przed mauzoleum rodziny Schaffgotsch w Kopicach. Weźmie w nim udział chór Grotkovia pod przewodnictwem Małgorzaty Stokłosa, Jola Literska i Grzegorz Płonka. W ramach atrakcji będzie można zwiedzić park oraz gorzelnie pałacową, usłyszeć wykład dr Arkadiusza Kuzio-Podruckiego oraz wziąć udział w licytacji na rzecz ratowania mauzoleum. W trakcie uroczystości będzie można także nabyć nowy kalendarz kolekcjonerski na rok 2019 - cegiełkę na ratowanie mauzoleum rodziny Schaffgotsch. Gościem honorowym uroczystości ma być praprawnuk Joanny Gryczik, hrabia Hans Ulrich Schaffgotsch.

Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają na Wielki Odpust Kalwaryjski ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach 13-16 września.

Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych zaprasza do udziału w 23. Pielgrzymce Narodów do Maria Hilf niedaleko Zlatych Hor w Czechach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 15 września 2018 r.

W poniedziałek 17 września w Katedrze Opolskiej oraz na Placu przed Ratuszem na Rynku Opolu odbędą się uroczyste obchody Dnia Sybiraka i 79. Rocznicy Napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Obchody rozpocznie Msza św. w katedrze o godz. 12.00. Po niej nastąpi przemarsz na rynek i dalsze uroczystości rocznicowe z udziałem władz państwowych i samorządowych.

Dożynki diecezjalne. Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się 23 września na Górze św. Anny. Suma Dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje z dekanatów gromadzą się na schodach prowadzących do Groty Lourdzkiej i w procesji udają do Groty na Mszę św. Tegoroczne Dożynki przygotowuje dekanat Gościęcin w rejonie kozielskim. Duszpasterstwo rolników zaprasza także orkiestry z poszczególnych parafii, parafian w strojach ludowych i poczty sztandarowe. Apelujemy, by możliwie w tym dniu nie organizować parafialnych i gminnych dożynek. Obecni na dożynkach księża – dekanalni duszpasterze rolników – zaproszeni są do koncelebry.

16 września 2018 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe w Wierzbniku o godz. 15.00;

W tym tygodniu wspominamy w liturgii: wtorek święto św. Stanisława Kostki czwartek św. Andrzeja Kim Teagon, Pawła Chong Hasano i Towarzyszy; piątek święto św. Mateusza, Apostoła;

W dzisiejszą niedzielę (16 wrzesień) pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich, kościół seminaryjno-akademicki pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Opolu, ul. Drzymały 1 godz. 14.00;

Od czwartku rekolekcje przed odpustem. Wygłosi je O. Michał ze Zgromadzenia Słowa Bożego z Nysy.

Pielgrzymki na Górę św. Anny: w sobotę (22.09.) Związek Górnośląski; Dożynki Diecezjalne (23.09.);

Kolekty za tydzień na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych w naszej diecezji;

Jak zwykle polecamy program diecezjalnego Radia Doxa. Jesienny czas niesie zmiany w programie Radia Doxa – również te humorystyczne. W jednej z nowych audycji znajdziemy wypowiedzi polityków, wpadki dziennikarzy, a do tego radosna twórczość Tomasza Siniewa. "Polewka Siniewka", od poniedziałku do piątku o 10.45. Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm.

23 września 2018 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj nabożeństwa popołudniowego nie będzie.

W tym tygodniu wspominamy:
-czwartek – św. Wicenty a Paulo
- piątek - św. Wacława
- sobota – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W piątek msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie klasy VI w ramach przygotowania się do sakramentu bierzmowania.

Pielgrzymki na Górę św. Anny: piątek-niedziela Dzieci Maryi z rejonu Opole Kluczbork

Kolekty: dzisiaj na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

Wspólnoty Katolickiej Odnowy w Duchu Św. zapraszają 26 września do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu na Eucharystię oraz adorację z modlitwą o uzdrowienie. W programie: 17.30 - modlitwa różańcowa; 18:00 – przygotowanie do Eucharystii; 18:30 – Eucharystia; 20:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

Stowarzyszenie «Spotkania Małżeńskie» zaprasza wszystkich małżonków na weekend, w czasie którego można przeżyć głębokie spotkanie z samym sobą i ze współmałżonkiem, odnaleźć świeżość wzajemnych uczuć, odkryć, że nawet po wielu latach  małżeństwa można się pełnej i głębiej kochać niż na jego początku… Najbliższe spotkania rekolekcyjne odbędą się w dniach 5-7 października 2018 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Zgłoszenia pod nr: 607 323 601 lub e-mail: donath@spotkaniamalzenskie.pl

30 września 2018 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe w Wierzbniku o godz. 15.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek - św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w wtorek - świętych aniołów Stróżów, w czwartek - św. Franciszka z Asyżu , w piątek - św. Faustyny Kowalskiej.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. spotkanie dla uczniów z klasy VII i VIII.

W sobotę kolejne czuwanie. Rozpoczęcie o godz. 20.00.

W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe: w Jankowicach przed mszą św., a w Wierzbniku przed mszą św. o 17.30

Pielgrzymki na Górze św. Anny: w niedzielę 7 października orkiestr kalwaryjskich i hodowców gołębi.

Kolekty: za tydzień na Seminarium i instytucje diecezjalne.

Oferta programowa Radia Doxa. Jedną z nowości w jesiennym programie Radia Doxa są "Źródła wiary". W audycji nie brakuje pytań, wśród których najczęściej wybrzmiewa to dotyczące naszej wiary: w co wierzymy? Na to pytanie odpowiedzi szukają Marta Prochera i ks. prof. Tadeusz Dola. "Źródła wiary"

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker