deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - październik 2018
7 października 2018 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00. Wymiana tajemnic różańcowych. Spotkanie rodziców dzieci, które mają przystąpić do I komunii św.

W piątek msza św. szkolna. Po mszy spotkanie dla uczniów z III klas gimnazjum.

W sobotę po porannej mszy św. nabożeństwo fatimskie.

W tym tygodniu wspominamy w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego.

W tym tygodniu kolekty: dzisiaj na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego; za tydzień zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia wspierającą uczące się dzieci i młodzież z rodzin ubogich.

W niedzielę 14 października 2018 roku obchodzić będziemy 18. Dzień Papieski, z którym związane są dwie rocznice z życia św. Jana Pawła II: 60 rocznica sakry biskupiej i 40 rocznica wyboru na tron Piotrowy, oraz setna rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. «Promieniowanie ojcostwa» – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.

Z tej okazji zapraszamy na diecezjalne obchody Dnia Papieskiego do Opola. Program: godz. 10.30 Eucharystia w Opolskiej katedrze; godz. 15.00 Gra terenowa poświęcona Janowi Pawłowi II (punkty przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego, Wydziale Ekonomicznym UO); godz. 17.00 spotkanie na placu przed Teatrem Kochanowskiego, gdzie odbędzie się poświęcenie Placu Jana Pawła II i KONCERT poświęcony 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wystąpią m. in.: Natalia Niemen, Marika, Joanna Smajdor, Marcin Jajkiewicz. W programie oprócz koncertu wieczorny spektakl Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem.

Biskup Opolski serdecznie zaprasza wszystkie kobiety na Pielgrzymkę Kobiet do Jubileuszowego Sanktuarium św. Anny w Oleśnie, która odbędzie się w Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej we wtorek 16 października br.. W programie: muzyczne zawiązanie wspólnoty o godz. 16.00, modlitwa różańcowa o godz. 17.00 oraz Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego.

14 października 2018 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 18. Dzień Papieski, z którym związane są dwie rocznice z życia św. Jana Pawła II: 60 rocznica sakry biskupiej i 40 rocznica wyboru na tron Piotrowy, oraz setna rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. «Promieniowanie ojcostwa» – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. Dlatego po mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, Owa fundacja spiera w nauce dzieci i młodzież z rodzin ubogim. W ten sposób kontynuuję dzieło św. Jana Pawła II

Nabożeństwo popołudniowe w Wierzbniku o godz. 15.00;

Dzisiaj przypada Dzień Edukacji Narodowej;

W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek - św. Teresę od Jezus, dziewicy i doktora Kościoła w wtorek - uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska; w środę - św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek - święto św. Łukasza, Ewangelisty w sobotę - św. Jana Kantego.

Biskup Opolski serdecznie zaprasza wszystkie kobiety na Pielgrzymkę Kobiet do Jubileuszowego Sanktuarium św. Anny w Oleśnie, która odbędzie się w Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej we wtorek 16 października br.. W programie: muzyczne zawiązanie wspólnoty o godz. 16.00, modlitwa różańcowa o godz. 17.00 oraz Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego o godz. 17.00.

W czwartek po mszy św. chciałbym się spotkać z rodzicami z uczniów z Klasy VIII.

W piątek msza św. szkolna. Po niej spotkanie dla uczniów z klasy VI;

W przyszłą niedzielę przypada niedziela misyjna;

Oferta programowa Radia Doxa. Różaniec - modlitwa na paciorkach różańca nabiera w październiku szczególnego znaczenia. Na falach Radia Doxa codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Różaniec w Radiu Doxa od poniedziałku do piątku o 21.30, a w soboty i niedziele o 20.00.

21 października 2018 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś niedziela misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na misje.

Nabożeństwo różańcowe o godz.15.00

W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Po mszy św. spotkanie dla uczniów z VII i VIII klasy.

W przyszłą niedzielę w kościołach, które nie maja wyznaczonej rocznicy poświecenia Kościoła, obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia własnego Kościoła.

W niedzielę 28 października z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie będziemy obchodzić 10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: «Pakistan. Przerwać milczenie». Wyrazem materialnego wsparcia chrześcijan w Pakistanie będzie zbiórka do puszek przed kościołami po każdej mszy św.

Wobec dokonujących się w Europie przemian społecznych i kulturowych pojawia się potrzeba integrowania i budowania społeczności ludzi zainteresowanych kształtowaniem życia społecznego na fundamencie wartości chrześcijańskich. W realizacji tego zadania może pomóc powrót do myśli Sługi Bożego Roberta Schumana. Tej idei służą Instytuty Myśli Schumana i Grupy Schumana. Dojrzał czas utworzenia ich także na Opolszczyźnie. W związku z tym Biskup Opolski serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie dla zainteresowanych promowaniem powrotu Europy do jej chrześcijańskich korzeni. Będzie ono miało miejsce we wtorek 30 października 2018 roku w Opolu, przy ul. Drzymały 1a (Wydział Teologiczny UO), w godz. 9.30–13.00.

Oferta programowa Radia Doxa. W sobotnie wieczory na antenie Radia Doxa cyklicznie pojawiają się audycje przygotowywane przez różne grupy formacyjne. W czwartą niedzielę każdego miesiąca audycja dla Dzieci Maryi, o Dzieciach Maryi i prowadzona również przez przedstawicielki tej grupy. Najbliższa audycja już 27 października, po 21-szej.

28 października 2018 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo różańcowe w Wierzbniku o godz. 15.00;

Dzisiaj w niedzielę 28 października z inicjatywy Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzimy 10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: «Pakistan. Przerwać milczenie». Wyrazem materialnego wsparcia chrześcijan w Pakistanie będzie zbiórka do puszek przed kościołami po każdej mszy św.

W czwartek - 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: Jankowice Wielkie o godz. 09.45, a w Wierzbniku o godz. 08.00 i 13.00;

Procesje za zmarłych na cmentarzach po mszy św. w Jankowicach Wielkich po mszy św. o godz. 09.45, a w Wierzbniku o godz. 13.00;

W piątek –2 listopada - wspomnienie wszystkich Zmarłych. Msze św. o godz.16.00 w Jankowicach W., a o godz. 18.00 msza św. w Wierzbniku; Po tych mszach św. procesja za zmarłych na nasze cmentarze.

W piątek nie będzie mszy św. szkolnej.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Czuwanie nocne. Rozpoczęcie o godz. 20.00 w kościele parafialnym

Kolekta za tydzień potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego;

W najbliższym tygodniu przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu również świąteczny program, a w nim o godzinie 10.30 transmisja Mszy św. z katedry opolskiej. To informacja istotna szczególnie dla tych, którzy osobiście nie mogą wziąć udziału w Mszy św. W programie również informacje o nabożeństwach organizowanych na największych nekropoliach diecezji opolskiej.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker