deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - grudzień 2018
2 grudnia 2018 I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczął się okres Adwentu, który jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, który kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.

Od dzisiejszej niedzieli można zaopatrzyć się w świece na wigilijny stół. Zgromadzone środki w wysokości 5 zł od sztuki, zostaną przeznaczone na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Caritas informuje także, iż w bieżącym roku część dochodu uzyskanego z Wigilijnego Dzieła zostanie przeznaczona na dofinansowanie projektów pomocy dla dzieci i młodzieży, które organizują Parafialne Zespoły i Szkolne Koła Caritas.

W pierwszą niedzielę Adwentu, 2 grudnia 2018 r. o godzinie 16.00, w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. W tym roku tematem przewodnim są słowa z listu św. Pawła do Galatów: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus.” (Ga 5,1). Do udziału w tym modlitewnym spotkaniu, przygotowanym przez młodzież katolicką wraz przedstawicielami Kościoła ewangelicko-augsburskiego i zielonoświątkowego, Biskup Opolski zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji.

W wtorek niedzielę przypada wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.

W czwartek I czwartek miesiąca, wspomnienie św. Mikołaja.

W piątek przypada I piątek miesiąca, wspomnienie św. Ambrożego - biskupa i doktora Kościoła. Msza św. szkolna. Po roratach spotkanie dla uczniów z VI klasy.

W sobotę - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.

Zapraszam na roraty w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00 i w Wierzbniku o godz. 18.00

W drugą niedzielę Adwentu 09 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będziemy obchodzić w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych już po raz siedemnasty: Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na wyżej wymieniony cel.

9 grudnia 2018 II NIEDZIELA ADWENTU
.
W drugą niedzielę Adwentu 9 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych już po raz dziewiętnasty: Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

Po południu nabożeństwo adwentowe o godz. 15.00

W piątek msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie dla VII i VIII klas.

Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na tradycyjne nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym, które odprawi w 4. Niedzielę Adwentu 23 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

Jak zwykle polecamy audycje diecezjalnego Radia Doxa. Ale tym razem zachęcamy również do udziału w akcji „Zostań świętym Mikołajem – oddaj krew”. W niedzielę (9 grudnia) na opolskim Rynku na słuchaczy Radia Doxa będzie czekać krwiobus, w którym każdy będzie mógł wcielić się w rolę św. Mikołaja i oddać krew dla potrzebujących. Zapraszamy w godzinach od 10.00 do 16.00.

16 grudnia 2018 III NIEDZIELA ADWENTU

Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale.

W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00 poświęcone modlitwie za kapłanów.

Spowiedź przedświąteczna w środę:
- W Jankowicach Wielkich o godz. 16.00
- w Wierzbniku o godz. 17.30

Ze względu na spowiedź św. msze św. od środa do piątku w godzinach porannych.

Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na tradycyjne nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym, które odprawi w 4. Niedzielę Adwentu 23 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

W nawiązaniu do ostatniego listu Biskupa Opolskiego, w którym apelował m.in. o użycie dodatkowego talerza na stole wigilijnym dla bliźniego w potrzebie, w tym obcokrajowca, w ramach ogólnopolskiego projektu «Wigilia bez Granic», zapraszamy rodziny naszej parafii do deklarowania gotowości przyjęcia gościa - obcokrajowca, który na czas Bożego Narodzenia pozostanie w Polsce. Deklarację taką można złożyć wyłącznie na stronie internetowej: www.wigiliabezgranic.com.

W ostatnim tygodniu adwentu polecamy słuchaczom Radia Doxa radiowe rekolekcje adwentowe. Tym razem nauki przygotował rekolekcjonista o. Waldemar Kowalczyk, paulin posługujący we Wrocławiu. Spotkania rekolekcyjne w tym roku są zatytułowane „Ta, która jest wolna”. Radiowe rekolekcje od poniedziałku do piątku o 6.10 i 21.00 (powtórka), a w sobotę i niedzielę o 7.50 i 20.50 (powtórka).

23 grudnia 2018 IV NIEDZIELA ADWENTU

Zadbajmy o to by świętować Pańskie Narodzenie z czystym sercem. W bezbożnym świecie, który chciałby Święta sprowadzić do jedzenia i picia, mamy tym większy obowiązek ukazywania chrześcijańskich duchowych wymiarów tych Świąt. Biedni ci, którzy gubią sens Świąt, zapominając po co i dlaczego świętują, i co jest tu najważniejsze.

Dziś po południu, gdy na niebie pojawi się I gwiazdka zasiądziemy do stołu wigilijnego, wigilijnej wieczerzy. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To wspaniała, jedyna i może niepowtarzalna w ciągu roku okazja dla odrodzenia, pojednania, scalenia życia naszych, tak często powaśnionych i skłóconych ze sobą rodzin. Niech tej wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Usuńmy stanowczo zwyczaj podawania na wigilijny stół napojów alkoholowych. Wieczerza wigilijna z alkoholem przestaje być wieczerzą chrześcijańskiej rodziny.

Msza św. wigilijna w Jankowicach Wielkich o godz. 22.00 Pasterka o północy w Wierzbniku. Ofiary z pasterki, jak co roku - przeznaczone są na Dom Samotnej Matki i Dziecka w Opolu, Ośrodek Adopcyjny, Poradnię Katolicką.

W pierwszy i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia msze św.:
w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45
w Wierzbniku o godz. 8.00 i 11.00.

Kolekta z drugiego święta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny w Opolu.

W czwartek wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty – błogosławieństwo wina.

W piątek św. Młodzianków. Błogosławieństwo dzieci. Msze św. o godz. 08.00 w Wierzbniku i 09.00 w Jankowicach Wielkich.

Zwyczajem lat ubiegłych, w czwartek 28 grudnia, w Święto św. Młodzianków, Biskup Opolski zaprasza wszystkich pracujących na co dzień za granicą (tzw. emigrantów zarobkowych) oraz ich rodziny, doświadczone sytuacją rozłąki, na modlitewne spotkanie do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy. O godz. 11.00 bp Andrzej Czaja odprawi tam Mszę św. i wygłosi okolicznościowe Słowo Boże.

W niedzielę 30 grudnia święto Świętej Rodziny oraz zakończenie roku 2017.

30 grudnia 2018 NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Dzisiaj nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

Jutro ostatni dzień roku. Zapraszam na nabożeństwa zakończenia roku: w Jankowicach Wielkich o godz. 15.30; w Wierzbniku o godz. 17.00;

W Nowy Rok msze św. jak w niedzielę.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker