deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia - marzec 2019
3 marca 2019 VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne wprowadzające w Wielki Post. Zachęcam do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę adoracja w Wierzbniku
Rozpoczęcie o godz. 12.00.
Porządek następujący:
12.00 – 13.00 I Róża, mieszkańcy lewej strony wioski od Krajewskiego
13.00 – 14.00 II Róża, mieszkańcy prawej strony wioski od Wiernego
14.00 – 15.00 III Róża mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej PGR
15.00 – 16.00 IV Róża, mężczyźni, dzieci, młodzież.
16.00 - Zakończenie adoracji.

W poniedziałek adoracja w Jankowicach Wielkich
Rozpoczniemy adorację nabożeństwem o godz. 12.00
12.00 – 13.00 Mieszkańcy PGR
13-14.00 Mieszkańcy wioski
14-15.00 Mieszkańcy Bloków Spółdzielczych
15-16.00 I Róża
16-17.00 II Róża
17.00 Zakończenie adoracji. Msza św.

We wtorek adoracja w Wierzbniku.
Rozpoczęcie o godz. 14.00
Porządek następujący:
14.00 – 15.00 IV Róża Prawa strona wioski od Wiernego
15.00 – 16.00 III Róża Lewa strona wioski od Krajewskiego
16.00 – 17.00 II Róża Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej PGR
17-18.00 I Róża, Wspólnota św. Michała, mężczyźni, dzieci, młodzież Zakończenie adoracji. Msza św.

Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. Głównym motywem rozpoczęcia Tygodnia Modlitw w ostatnią niedzielę karnawału jest nawiązanie do tradycji chrześcijańskiej, polegającej na wynagradzaniu za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych.

6 marzec w środę - Środa Popielcowa, rozpoczyna się Wielki Post – okres czterdziestu dni przygotowania paschalnego, czas pokuty i refleksji nad własnym życiem. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Pokutny obrzęd posypania głów popiołem będzie podczas każdej mszy św. o godz. 16.30 w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku o godz. 18.00.

Od Środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o Ducha Pokuty.

Przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymania się od udziału w zabawach w Okresie Wielkiego Postu.

W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki: na godz. 16.30 mieszkańców z Jankowic Wielkich oraz w Wierzbniku na godz. 18.00 na mszę św., a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale będziemy odprawiali w każdą niedzielę o godz. 14.00 w Jankowicach Wielkich, a w Wierzbniku o godz. 15.00.

W piątek msza święta szkolna dla dzieci i młodzieży. Po mszy spotkanie I klasy młodzieży gimnazjalnej.

W tym roku rekolekcje będziemy przeżywali 0d II niedzieli wielkiego postu. Wygłosi je ks. Janusz Iwańczuk – moderator Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji Kapłanów "Oremus". Hasło rekolekcji – „Ostatnia deska ratunku” – rekolekcje o Bożym Miłosierdziu.

10 marca 2019 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Nabożeństwo Gorzki Żali:
W Jankowicach Wielkich o godz.14.00
W Wierzbniku o godz. 15.00

W piątek msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie dla uczniów klas VII i VIII.

W przyszłą sobotę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Janusz Iwańczuk – moderator Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji Kapłanów "Oremus". Hasło rekolekcji – „Ostatnia deska ratunku” – rekolekcje o Bożym Miłosierdziu.

W niedzielę 17 marca przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad gentes. Przeżywać ją będziemy pod hasłem: «Misjonarze mocą Ducha Świętego». Po mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na kolejny cykl Wielkopostnych Wykładów Otwartych, które odbywać się będą w kolejne soboty Wielkiego Postu  o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4). Tegoroczny temat cyklu brzmi: «Po co światu – teologia?» W sobotę 16 marca wykład wygłosi ks. dr Andrzej Demitrów, wykładowca Pisma Św. na WTUO na temat: „Po co nam BIBLIA? ”.

Wraz z rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu Radio Doxa zaprasza na Radiowe Rekolekcje Wielkopostne «O Bogu nieoczywistym». Będzie można ich wysłuchać w piątki o 19.40 oraz w soboty o 18.00 (powtórka). W tym roku nauki rekolekcyjne przygotował o. Roman Bielecki, dominikanin, redaktor naczelny miesięcznika «W drodze». 

17 marca 2019 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Ostatnia deska ratunku”.

Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 15.00 w Jankowicach Wielkich, a w Wierzbniku o godz. 17.00.

W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad gentes. Przeżywać ją będziemy pod hasłem: «Misjonarze mocą Ducha Świętego». Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W sobotę o godz. 16.00 w katedrze opolskiej bierzmowanie dla osób dorosłych.

Środowisko związane z ruchem Spotkań Małżeńskich zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżonków, które odbędą się w Nysie od 22 do 24 marca b.r. 

Polecamy audycję „Doxa – dzieciom”. Główny punkt programu to wprowadzenie do niedzielnej Liturgii Słowa, ale w audycji też bajki i prezenty dla najmłodszych. „Doxa – dzieciom” w niedziele, po 9-tej.

24 marca 2019 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W poniedziałek 25 marca będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia. 

W piątek msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie dla III klas gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej: w Jankowicach Wielkich przed wieczorną msza św., a w Wierzbniku po wieczornej mszy św.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na kolejny cykl Wielkopostnych Wykładów Otwartych, które odbywać się będą w kolejne soboty Wielkiego Postu  o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4). Tegoroczny temat cyklu brzmi: «Po co światu – teologia?»

W dniach 29-31 marca 2019 r. w opolskim seminarium odbędą się rekolekcje powołaniowe pod hasłem «Tajemnica». Mają one na celu pomoc młodym mężczyznom w rozeznaniu powołania i pokazanie jak wygląda codzienne życie w seminarium. Rekolekcje te są skierowane do tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów oraz osób, które już zdały maturę. 

W niedzielę 31 marca 2019 r. o godzinie 15.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha „Na Górce” w Opolu odbędą się Wielkopostne zamyślenia przy poezji i muzyce «Ludu, mój ludu». Wystąpią m.in. chór Cantores Opolienses Legenda pod dyrekcją Elżbiety i Alfreda Willimów aktor Zdzisław Łęcki-Kowalski, lektor Piotr Wajs oraz narrator Krzysztof Sługocki.

W nawiązaniu do tegorocznego Listu na Wielki Post Biskup Opolski serdecznie zaprasza na modlitewne spotkanie małżonków w kryzysie, także pozostających w separacji bądź po rozwodzie. Odbędzie się ono w 5. Niedzielę Wielkiego Postu 7 kwietnia o godz. 14.00 w katedrze w Opolu.

31 marca 2019 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu — Laetare zwiastuje połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy.

Nabożeństwo Gorzkich Żali: w Jankowicach Wielkich o godz. 14.00, a w Wierzbniku o godz. 15.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

W piątek droga krzyżowa

W sobotę 6 kwietnia o godz. 10.00 w Opolu-Gosławicach odbędzie się spotkanie dla absolwentów i sympatyków Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej oraz wszystkich chętnych rolników i ogrodników. Mile widziana będzie obecność młodszego pokolenia osób pracujących na roli. Tematem spotkania, który podejmie ks. dr Jerzy Dierżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin, będą zasady międzyludzkiej komunikacji.

Kolekty za tydzień kolekta diecezjalna na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego.

Juto - 2 kwietnia - przypada– rocznica śmierci naszego Papieża św. Jana Pawła II. Z tej okazji będziemy kontynuowali naszą akcję parafialną: „Czyńmy dobro i nieśmy miłość innym ludziom, jak to czynił św. Jan Paweł II”. Dlatego za tydzień po każdej niedzielnej mszy św. będzie zorganizowana zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację Piotra Maciuk, u którego wykryto Glejak – guz mózgu. Po operacji okazało się, że guz odrasta. Długi proces chemioterapii zatrzymał wzrost, ale chłopak jest niepełnosprawny wymaga ciężkiej i długiej rehabilitacji.

13 kwietnia nasza Straż Pożarna zostaje włączona do Krajowego Systemu Ratowniczego – Gaśniczego. Cała uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 11.00.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker