deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia - czerwiec 2019
2 czerwca 2019 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Nabożeństwo do Najświętszego Serca o godz. 15.00

W tym tygodniu wspominamy: św. Karola Lwangi i Towarzyszy (poniedziałek); św. Bonifacego (środa); św. Jadwigi, Królowej (sobota).

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek miesiąca.

W

piątek msza św. szkolna. Po mszy spotkanie formacyjne dla klasy VI.

W sobotę o godz. 10.00 w kościele seminaryjno-akademickim święcenia prezbiteratu.

Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę 2 czerwca 2019 r. do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. W programie: 10.00 – Modlitwy w intencji młodego pokolenia; 11.00 – Msza Święta w Grocie Lurdziej;14.30 – Nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice.

W sobotę 8 czerwca w Kopicach odbędzie się kolejne wydarzenie służące ratowaniu miejscowego Mauzoleum rodziny Schaffgotch. «Dzień Dziecka z Joanną (Schaffgotch)» będzie okazją do wspólnej modlitwy z dziećmi i za dzieci podczas Mszy św. w kościele parafialnym w Kopicach o godz. 10.00. Ponadto organizatorzy przygotowali niemal całodzienny bogaty program artystyczny i historyczny, zabawy, atrakcje i spotkania połączone z promocją nowego kalendarza na rok 2020.

Góra św. Anny- pielgrzymki: sobota (8VI) chorych i dzieci specjalnej troski; niedziela (9 VI) sołtysów i rad sołeckich oraz dzień modlitw chórów kościelnych; poniedziałek (10.VI) szkół im. Św. Jana Pawła II oraz franciszkańskiego Zakonu Świeckich i obchody kalwaryjskie.

Kolekty: dzisiaj na potrzeby Diecezji Opolskiej i Seminarium Duchownego oraz zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

9 czerwca 2019 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś przezywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres zwykły w liturgii.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, które jest diecezjalnym dniem modlitw o błogosławieństwo Boże w pracy.

Wspomnienia liturgiczne: św. Barnaby (wtorek); święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana (czwartek) – j.t. dzień diecezjalnego dzieła modlitwy w intencji kapłanów „OREMUS”;bł. Michała Kozala (piątek).

W piątek dzień fatimski. Różaniec msza św. i procesja fatimska wokół kościoła. Po mszy św. spotkanie dla uczniów z klas VII i VIII.

Góra św. Anny – pielgrzymki: poniedziałek (10.06.) Franciszkańskiego zakonu Świeckich i obchody kalwaryjskie oraz szkół im. Św. Jana Pawła II; sobota- niedziela (15-18.06.) przyjaciół misji i Ziemi Świętej.

Kolekty. Za tydzień zbiórka do puszek na wydział Teologiczny w Opolu.

16 czerwca 2019 NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

Dziś kończy się okres przyjmowania komunii wielkanocnej.

W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. rano o godz. 08.00

Wspomnienia liturgiczne: św. Brata Alberta Chmielowskiego (poniedziałek), NMP Opolskiej ( piątek).

Czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Bożego Ciała w tym roku w Wierzbniku. Dzieci komunijne w strojach. Dziewczynki rozrzucają kwiatki przed Najświętszym Sakramentem.

Od czwartku Bożego ciała będziemy przezywać jej oktawę.

W przyszłą niedziele przypada dzień Ojca.

Kolekty dzisiaj zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

23 czerwca 2019XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Wspomnienia liturgiczne: poniedziałek (24 VI) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; piątek (28 VI) uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Dzień diecezjalnego dzieła modlitwy w intencji kapłanów „OREMUS”; sobota (29 VI) uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

W piątek (28 czerwca) przypada 47 rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.

Góra św. Anny — pielgrzymki: sobota i niedziela (29-30 czerwca) mężczyzn i młodzieńców

Kolekty: w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła kolekta na Stolicę Apostolską.

RADIO DOXA. W życiu każdego człowieka pojawiają się pytania, na które długo musi szukać odpowiedzi. Wśród nich zdarzają się również te dotyczące wiary. W Radiu Doxa, w audycji «Z wiarą szukam» można znaleźć wiele odpowiedzi na trudne pytania dotyczące wiary, można także wysłać swoje (na adres zwiaraszukam@doxa.fm). A audycji «Z wiarą szukam» posłuchać można od poniedziałku do piątku o 10.15

Podziękowanie za udział w procesji Bożego Ciała.

Pragnę podziękować wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i pobożności eucharystycznej wiernych z naszej parafii. Pragnę powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać!”  wszystkim rodzinom z Wierzbnika,  które przygotowywały ołtarze na trasie procesji i zadbali o ich wystrój i śliczne kwiaty. Dziękuję strażakom z OSP Wierzbnika, którzy uświetnili swoją obecnością uroczystość, nieśli baldachim i troszczyli się o bezpieczny przebieg procesji, oraz Paniom z Róż Różańcowych, które niosły chorągwie, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i dostojny przebieg procesji Bożego Ciała. Jestem przekonany, że udział w tegorocznej procesji poprzez modlitwy obecnych, przyczyni się również do umocnienia wiary, miłości i nadziei wszystkich parafian.

Dziękując wszystkim za wszelki poniesiony trud i udział w procesji Bożego Ciała, z serca Wam błogosławię.

30 czerwca 2019 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: św. Tomasza Apostoła ( środa ); bł. Marii Teresy Ledóchowskiej (sobota).

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W sobotę Święto Patronalne Apostolstwa Chorych.

Góra Św. Anny – w przyszłą niedzielę pielgrzymka dzieci z naszej diecezji.

Za tydzień kolekta jak w każdą I niedzielę miesiąca na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker