3 czerwca 2012 IX NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo do Najświętszego Serca w Jankowicach W. i Wierzbniku o godz. 15.00. Codziennie nabożeństwa w Jankowicach W. przed wieczorną mszą św., a w Wierzbniku po mszy św.

Po mszy św. zbiórka do puszek na budującą się Świątynię Opatrzności Bożej.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała. Pragnę zaprosić wszystkich do udziału w procesji Bożego Ciała, która odbędzie się 7 czerwca br. Tym razem będzie miała miejsce w Jankowicach W. Uroczystości rozpoczną się sumą o godz. 11. Po mszy św. wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej wioski, aby wyznać wiarę i mocniej uwierzyć, że Jezus Chrystus, Odkupiciel człowieka jest z nami aż do skończenia świata. Jego obecność sprawia, że jesteśmy dla siebie lepsi i bardziej życzliwi, a Kościół staje się dla nas domem, który tworzymy i za który jesteśmy odpowiedzialni.
Proszę, abyśmy wszyscy aktywnie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała modlitwą i śpiewem. Niech udział w Uroczystościach Bożego Ciała będzie wyrazem naszej wiary i świadectwem przynależności do Chrystusa.

W Boże Ciało msze św. w Wierzbniku o godz. 08.00 i o godz. 09.00.

Od czwartku oktawa Bożego Ciała. Na zakończenie oktawy poświęcenie wianków. W piątek msza św. szkolna.

W niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka sołtysów i rad sołeckich.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Wielkie Święto w Parafii. Kolejne Uroczystości prymicyjne nowego kapłana pochodzącego z naszej wspólnoty – ojca franciszkanina ks. Michała Storty. W tym dniu odprawi pierwszą Mszę św. w Wierzbniku i udzieli uroczystego błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, ministrantów, wszystkie grupy parafialne.

O nowych wyświęconych kapłanach błogosławiony Jan Paweł II powiedział:
(…) Otaczają oni miłością Twój lud święty, karmią go słowem i umacniają sakramentami. Poświęcając swoje życie dla Ciebie i dla zbawienia braci, starają się upodobnić do Chrystusa i składają Tobie świadectwo wiary i miłości”
JP II


Nie zmarnujmy tej szczególnej łaski w tym uroczystym dniu. Przybądźmy i cieszmy się razem z neoprezbiterem i jego rodziną.

10 czerwca 2012 - X NIEDZIELA ZWYKŁA


Dzisiaj o godz. 11.30 neoprezbiter – ojciec Michał Storta odprawi swoją pierwszą mszę św. prymicyjną. Po niej będzie udzielał szczególnego błogosławieństwa prymicyjnego. Błogosławieństwa prymicyjnego będzie udzielał także jutro po każdej mszy św. zarówno w Jankowicach , jak i w Wierzbniku.

W ubiegłą niedzielę na budującą się świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy 434,80:
- w Jankowicach W. 199,50
- w Wierzbniku 235,30.

W poniedziałek wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

W środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

W czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. W tym dniu zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła oraz z poświęceniem wianków z ziół i kwiatów.

W czwartek na Górze św. Anny dzień modlitw chorych i dzieci specjalnej troski.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele parafialnym będą odprawione o godz. 18.00, a w kościele filialnym o godz. 17.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W sobotę i niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka przyjaciół misji i Ziemi Świętej.

W niedzielę zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim wiernym, pocztom sztandarowym i niosącym baldachim, a także dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom, dzieciom sypiącym kwiaty, budującym ołtarze i wszystkim parafianom za włączenie się w przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję także za udekorowanie okien domów i mieszkań zwłaszcza tych ulic, którymi przeszła procesja.

Przypominam, że nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii odprawiane są codziennie w dni powszednie przed mszą św. w Jankowicach Wielkich, a po mszy w Wierzbniku. W niedzielę o godz. 15.00. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tych nabożeństwach.

Niech dzisiejsze błogosławieństwo umacnia nas na cały nowy tydzień.

17 czerwca 2012 XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 15.00

W środę wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W czwartek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Opolskiej, patronki miasta Opole.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży. W Jankowicach W. o godz. 17.00, a w Wierzbniku o godz. 18.00.

W sobotę i niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.

W niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

24 czerwca 2012 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

W ubiegłym tygodniu na rzecz wydziału Teologicznego do puszek zebraliśmy: 263,10 w Jankowicach W. 133,25 i w Wierzbniku 130, 25.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00

W czwartek przypada 40-rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.

W piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Kolekta świetopiętrze.

Msze św. w Jankowicach W. o godz. 17.00; w Wierzbniku o godz. 16.00 i 18.00

W piątek zakończenie roku szkolnego. Dzieci z Jankowic Wielkich zapraszam na godz. 08.30, a z Wierzbnika na godz. 18.00.

Spowiedź dla dzieci w czwartek przed wieczorną mszą św.

W niedzielę kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.

W przyszłą niedzielę kazania wygłosi nam nasz neoprezbiter o. Michała Storta. Po każdej mszy św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

W sobotę i niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka dzieci.

W przyszłym tygodniu na prośbę pielgrzymów udających się na Ukrainę przeprowadzimy zbiórkę na pomoc dla Polskiej Parafii św. Antoniego w Łosiaczu. Kościół w tej parafii powstał w 1889 r. dzięki polskiej hrabinie Gołuchowskiej. Po wojnie i śmierci ówczesnego ks. proboszcza Holickiego w 1953 r. kościół zostaje zamknięty przez władze radzieckie i przekształcony w magazyn nawozów. Zwrócony wiernym w 1989 r. Obecnie służy on wszystkim Polakom, którzy tam pozostali.

Dzięki wsparciu i dobrej woli ludzi odrestaurowano wieże i dach. Po dzień dzisiejszy nadal trwają remonty tego kościoła, aby przywrócić mu pierwotny charakter.