1 lipca 2012 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Po mszy św. zbiórka na potrzeby Kościoła w Łosiaczu.

W piątek wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy oraz święto patronalne chorych.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.

W sobotę kolejne nocne czuwanie. Rozpoczęcie o godz. 21.00

W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny dzień modlitw niewidomych.

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na pokrycie kosztów energii.

8 lipca 2012 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

W ubiegłym tygodniu zbieraliśmy do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie, dla parafii św. Antoniego w Łosiaczu. Zebraliśmy na ten cel 737,40 w Jankowicach Wielkich 405,20, a w Wierzbnikub332,20

O godz. 15.00 nieszpory.

W niedzielę, 8 lipca 2012 r o godz. 21.00 TVP Info będzie transmitować - odbywające się w Lublinie - Międzyreligijne spotkanie młodych – wielką modlitwę pokoju w 25-lecie pobytu Jana Pawła II na Majdanku. Organizatorem spotkania jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

W środę święto św. Benedykta opata, patrona Europy.

W niedzielę na Górze św. Anny uroczystość Matki Boskiej Szkaplerznej z obchodami Kalwaryjskimi.

Życzę wszystkim miłej niedzieli. Niech dzisiejsze błogosławieństwo umocni nas na cały nadchodzący tydzień.

15 lipca 2012 XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj nabożeństwa popołudniowego nie będzie.

W dniach 16-21 lipca (poniedziałek —sobota) na Górze św. Anny Święto Młodzieży.

W piątek wspomnienie błogosławionego Czesława, prezbitera, patrona diecezji opolskiej.


Z inicjatywy Biura Szlaku św. Jakuba oraz nyskich parafii: św. Mikołaja, św. Piotra i Pawła oraz św. Jana Chrzciciela, dnia 22 lipca 2012 r. odbędzie się Pielgrzymka Nyską Drogą św. Jakuba. Szlak będzie wiódł ze Skoroszyc do Nysy i będzie go można pokonać pieszo lub rowerem. W programie: 6.00 – Msza św. w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła; 7.00 – zbiórka na ul. Brackiej; 7.15 – rozpoczęcie programu „rowerowego” i „pieszego” (w przypadku programu „pieszego” przejazd do Skoroszyc autokarem); 12.00 – Msza w Bazylice Mniejszej św. Jakuba w Nysie. Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje do 17 lipca Biuro Szlaku św. Jakuba w Nysie przy ul. Brackiej czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 17.00 (tel. 77 4484670)

W dniach 29 lipca do 4 sierpnia 2012 r. odbędzie się 36. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na szczycie jasnogórskim w sobotę, 4 sierpnia, o godz. 10.30. Pielgrzymce towarzyszyć będzie motto: Z Maryją żyć w Kościele jak w domu, nawiązujące do programu duszpasterskiego: Kościół naszym domem. Stosowne pomoce duszpasterskie zostaną przekazane przewodnikom grup pielgrzymkowych.

Związek małżeński pragną zawrzeć:

Dyja Dariusz zam. w Prudniku i Golonka Ewa zam. w Jankowicach W. – zap. II

W tym tygodniu kościół sprzątają:
Barańska
Olszewski
Kościelniak
Początek

Przyjmijmy błogosławieństwo, które pomoże nam w życiu zachować więź z Jezusem Chrystusem – Prawdą, Drogą i Życiem.

22 lipca 2012 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

O godz. 15.00 nabożeństwo popołudniowe.

W poniedziałek święto św. Brygidy, patronki Europy.

W środę przypada dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo pojazdów na niedzielnym nabożeństwie popołudniowym.

W czwartek przypada Uroczystość św. Anny, głównej patronki diecezji opolskiej.

W sobotę i niedzielę na Górze św. Anny odpust ku czci św. Anny, głównej patronki naszego Kościoła Opolskiego.

29 lipca 2012 XVII NIEDZIELI ZWYKŁEJ

Mija połowa wakacji. Z Warszawy i z różnych zakątków naszej ojczyzny wyruszają pie­sze pielgrzymki na Jasną Górę. W dniach 29 lipca do 4 sierpnia 2012 r. odbędzie się 36. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na szczycie jasnogórskim w sobotę, 4 sierpnia, o godz. 10.30. Pielgrzymce towarzyszyć będzie motto: Z Maryją żyć w Kościele jak w domu, nawiązujące do programu duszpasterskiego: Kościół naszym domem. Korzystając z wolnego czasu, pamiętajmy o tych, którzy niejednokrotnie w trudnych warunkach wędrują do Matki Bożej, niosąc zapewne także nasze prośby i intencje. Niech Pan da im sprzyjającą pogodę i zdrowie na czas pielgrzymowania.

W tym tygodniu w środę rozpoczyna się sierpień, miesiąc szczególny z racji religijnych i patriotycznych. Jest to miesiąc trzeźwości narodowej, której patronuje święty Maksymilian Maria Kolbe. Warto pamiętać, że po­dejmowanie takich wyrzeczeń jest szczególną aktywnością ludzkiego du­cha. Niejednokrotnie Pan wysłuchuje naszych modlitw, o ile te poparte są rozmaitymi wyrzeczeniami.

Pierwszego sierpnia obchodzimy 63. rocznicę wybuchu Powstania War­szawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy naszą modli­tewną pamięć.

Drugiego sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać Odpust Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii św. (jeśli trzeba – spowiedź), modlitwa w intencji Ojca św. i brak przywiązania do grzechu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W sobotę kolejne nocne czuwanie w kościele parafialnym. Rozpoczęcie o godz. 21.00.

Na Górze św. Anny: w sobotę i niedzielę Dzień Modlitw Głuchoniemych; w niedzielę Uroczystość Matki Boskiej Anielskiej z Porcjonkuli oraz Pielgrzymka Motocyklistów.

W przyszła niedzielę kolekta na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego.

W tygodniu, który rozpoczynamy przypada wiele wspomnień świę­tych. We wtorek 31 lipca wspominamy świętego Ignacego Loyolę (1491­-1556), założyciela zasłużonego dla Kościoła i naszej ojczyzny Zgroma­dzenia Jezuitów. W środę 1 sierpnia wspominamy świętego Alfonsa Marię Liguoriego (1696-1787), biskupa i Doktora Kościoła, założyciela Redemp­torystów. Święty Alfons zasłynął jako gorliwy misjonarz, kaznodzieja i spowiednik. Jest też jednym z największych pisarzy chrześcijaństwa. W czwartek 2 sierpnia, mimo że nie jest to wspomnienie obowiązkowe, warto pamiętać o błogosławionym Auguście Czartoryskim (1858-1893), który jest przykładem wyrzeczenia się światowych zaszczytów dla Chry­stusa. Zaszczyty księcia z polskiego rodu zamienił na życie w zgromadze­niu salezjańskim. Natomiast 4 sierpnia, w sobotę, przypada wspomnienie świętego Jana Marii Vianneya (1786-1859), proboszcza z Ars. Swoją mi­łością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał nawrócenia obojętnych religijnie parafian. Jego uboga, prowincjonalna parafia z czasem stała się ośrodkiem promieniującym duchowością na całą Francję.

W sobotę 25 sierpnia 2012 r. w Kościele Ducha św. w Winowie odbędzie się czuwanie modlitewne o trzeźwość narodu - modlitwa za wszystkich, którzy ponoszą szkody wynikające z alkoholizmu, narkomanii, hazardu i innych uzależnień. Rozpoczęcie o godz. 18.oo. Zakończenie Eucharystią ok. 22.00. Czuwanie poprowadzi Ks. Marcin Marsollek – diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Niech dzisiejsze błogosławieństwo umacnia nas na cały nowy tydzień