6 lutego 2022 V NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz.15.00

W tym tygodniu wspomnienie św. Scholastyki dziewicy w czwartek, wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes w piątek.

W piątek 11 lutego Światowy Dzień Chorego.

RADIO DOXA. W każdą środę po godzinie 20-tej na falach Diecezjalnego Radiu Doxa zapraszamy na «Pozytywne rytmy». Muzyczna audycja przygotowana i poprowadzona przez Roberta Paciorka. W programie m.in. nowości z rynku muzyki chrześcijańskiej oraz wywiady z artystami. Zapraszamy!

13 lutego 2022 VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: Świętego Walentego biskupa i męczennika w poniedziałek, Święto świętych Cyryla mnicha, i Metodego biskupa - Patronów Europy.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Po mszy spotkanie dla I klasy ponadpodstawowej.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2022 r. biskup opolski Andrzej Czaja oficjalnie zapowiedział obchody Złotego Jubileuszu Diecezji Opolskiej, które rozpoczną się w Wielki Czwartek podczas Mszy Krzyżma. Wykorzystując duszpastersko niedzielną Mszę św. i nabożeństwo popołudniowe (Nieszpory lub Gorzkie Żale) przez dziewięć kolejnych niedziel poprzedzających rozpoczęcie obchodów, począwszy od najbliższej niedzieli 13 lutego, chcemy modlitewnie przygotować się do godnego przeżycia tego czasu łaski i odważnego czerpania z jego owoców.

RADIO DOXA. Zapraszamy na kolejną audycję «Szczerze o Kościele - po godzinach». Gościem programu będzie biskup opolski Andrzej Czaja. Początek audycji w czwartek 17 lutego o godzinie 22.00

20 lutego 2022 VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: święto katedry św. Piotra we wtorek; wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika w środę;

Nyskie duszpasterstwo rodzin zaprasza na nauki przedmałżeńskie w formie stacjonarnej. Zajęcia odbędą się w trzech seriach: (1) 7, 14, 21, 28 marca, (2) 9, 16, 23, 30 maja, (3) 6, 13, 20, 27 czerwca. Każde ze spotkań rozpoczynające się o 19.00 potrwa około 1,5 godziny. Spotkania będą odbywały się w sali św. Jadwigi w domu parafialnym przy bazylice nyskiej. Poprowadzą je specjaliści związani z duszpasterstwem rodzin rejonu nyskiego. Cykl nauk obejmuje 4 spotkania. Na nauki nie obowiązują wcześniejsze zapisy i są one bezpłatne.

W najbliższy wtorek tj. 22 lutego, gościem w porannym programie Radia Doxa będzie Edward Kinder, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Poruszony zostanie temat bezpieczeństwa na drogach oraz przejazdach kolejowych. Z jednej strony kierowcy rzadziej przekraczają prędkość, z drugiej - notuje się coraz więcej wypadków na przejazdach. Dlaczego tak się dzieje? O tym w audycji "Doxa budzi" we wtorek 22 lutego o godz. 9.15.

W piątek msza św. szkolna i spotkanie dla klas VI przygotowujących się do bierzmowania.

W dniach od 27 lutego do 5 marca będziemy obchodzić 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, któremu towarzyszyć będzie hasło «Posłani – Trzeźwi – Wolni».

27 lutego 2022 VIII NIEDZIELA ZWYKŁA


Dzisiaj i w Środę Popielcową po każdej mszy św. zbiórka do puszek, które za pośrednictwem Caritas Diecezji Opolskiej zostaną wykorzystane na pomoc dla mieszkańców oraz uchodźców wojennych z Ukrainy.

Od dzisiaj – przez trzy dni - adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę w Wierzbniku, w Jankowicach w poniedziałek, a we wtorek w Wierzbniku.

Dzisiaj adoracja w Wierzbniku:

12-I3.00 Lewa strona wioski Początek - Sławęta
13-14.00 Prawa strona wioski Wierny - Pażdziorko
14-15.00 Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej w PGR.
15.00 Zakończenie adoracji.

Porządek adoracji w Jankowicach Wielkich w poniedziałek:

• Godz. 15 – rozpoczęcie adoracji.
• Godz.15-16.00 Członkowie I Róży oraz mieszkańcy Bloków Spółdzielczych mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej w PGR, i lewa stron wioski od Błamuta do Serafina.
• Godz. 16-17.00 Członkowie II Róży i prawa strona wioski Frączyk Skwarczyński.
• Godz. 17.00 zakończenie adoracji i msza św.

Adoracja we wtorek:

15-I6 Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej w PGR.
16-17.00 Prawa strona wioski Wierny – Pażdziorko.
17-18.00 Lewa strona wioski Początek – Sławęta.
18.00 Zakończenie adoracji i Msza św.

W dniach od 27 lutego do 5 marca będziemy obchodzić 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, któremu będzie towarzyszyć motto «Posłani – Trzeźwi – Wolni».

2 marca, w środę - Środa Popielcowa, rozpoczyna się Wielki Post – okres czterdziestu dni przygotowania paschalnego, czas pokuty i refleksji nad własnym życiem. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Pokutny obrzęd posypania głów popiołem będzie podczas każdej mszy św. o godz. 16.30 w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku o godz. 18.00.

Od Środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o Ducha Pokuty.

Przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymania się od udziału w zabawach w Okresie Wielkiego Postu.

W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki: na godz. 16.30 mieszkańców z Jankowic Wielkich oraz w Wierzbniku na godz. 18.00 na mszę św., a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale będziemy odprawiali w każdą niedzielę o godz. 14.00 w Jankowicach Wielkich, a w Wierzbniku o godz. 15.00.

W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca

W piątek msza święta szkolna dla dzieci i młodzieży. Po mszy św. spotkanie dla uczniów z VII klasy.

W tym roku rekolekcje od 03 – 06 kwietnia. Wygłosi je o. Jozofat.

Uprzejmie informujemy, że najbliższe bierzmowanie dorosłych zaplanowane jest na sobotę 19 marca o godz. 16.00 w katedrze opolskiej.

Nyskie duszpasterstwo rodzin zaprasza na kolejną edycję weekendowego kursu przedmałżeńskiego, która odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia 2022 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie.

DOXA. Po co prawo w Kościele? Czy nie byłoby nam lepiej bez przepisów, kodeksów, formalizmu? Po co procedury, sędziowie czy kary? Dla kogo jest i dlaczego takie jest prawo w Kościele? Na ten temat w każdy poniedziałek o 17.35 redaktor Ewa Skrabacz rozmawia z ks. dr. Tomaszem Rehlisem, oficjałem Sądu Diecezji Opolskiej.