5 sierpnia 2012 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś I niedziela miesiąca. Kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Po mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby organizacji MIWA POLSKA.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00. Po nabożeństwie wymiana tajemnic Różańcowych.

W poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego.

W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, zakonnicy i męczennicy, patronki Europy.

W piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny Uroczystość Wniebowzięcia NMP z obchodami kalwaryjskimi.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.:
- czy jesteśmy dość słabi, by ewangelizować? – o Kongresie Nowej Ewangelizacji w Kostrzynie przed Przystankiem Woodstock;
- szerzej nieznana historia o tym, jak niemieccy katolicy powstrzymali Hitlera przed zniszczeniem Kościoła;
- o pustych konfesjonałach w Brukseli;

W naszym czasopiśmie parafialnym „Zwiastun” zachęcam do przeczytania rozważań liturgicznych na dzisiejszą i następną niedzielę oraz związku ze zbliżającymi się świętami: św. Maksymiliana Kolbego artykułu p.t. „ Św. Maksymilian Maria Kolbe apostoł mediów, misjonarz i męczennik” oraz ze świętem Wniebowzięcia artykułu: „Historia Wniebowzięcia NMP”. Niech te artykuły nie tylko pogłębią naszą wiedzę , ale pozwolą lepiej zrozumieć tajemnicę zbliżających się świąt.

Wciąż trwa sezon wakacyjny i urlopowy. Nie zapominajmy o naszych obowiązkach wypływających z naszej wiary. Dlatego prośmy Chrystusa, aby w tym końcowym błogosławieństwie mszy św. umocnij naszą wiarę i miłość do Boga.

12 sierpnia 2012 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W tym tygodniu wspominamy:

We wtorek – św. Maksymiliana Marię Kolbe, męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia. Niech uczy nas miłości do drugiego człowieka;

W środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Porządek Mszy św. taki jak w niedzielę: 08.00 i 11.00 w Wierzbniku, a w Jankowicach W. suma odpustowa o godz. 12.00.

Spowiedź św. przed odpustem w Jankowicach Wielkich: w poniedziałek i wtorek przed wieczorną mszą św. od godz. 16.30

W piątek – św. Jacka. Żył w XII wieku, założył pierwszy klasztor dominikański w Polsce. Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie. Św. Jacek jest patronem Górnośląskiej Metropolii.

W sobotę i niedzielę w Kamieniu Śląskim obchody uroczystości ku czci św. Jacka. W sobotę w kościele parafialnym o godz. 18.00 Nieszpory ze Mszą św. i procesja eucharystyczna do Sanktuarium. W niedzielę o godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa na placu przed Sanktuarium i procesja eucharystyczna do kościoła parafialnego. O godz. 15.00 nieszpory w kościele parafialnym.

Niech dzisiejsze błogosławieństwo umacnia nas na cały nowy tydzień.

19 sierpnia 2012 XX NIEDZIELA ZWYKŁA

We wspólnym przesłaniu Kościoła Katolickiego w Polsce i Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego do Narodów Polski i Rosji, podpisanym w Warszawie przez Cyryla I, patriarchę moskiewskiego i całej Rusi oraz abp. Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski czytamy: Jesteśmy przekonani, że Zmartwychwstały Chrystus jest nadzieją nie tylko dla naszych Kościołów i narodów, ale także dla Europy i całego świata. Niech On sprawi swoją łaską, aby każdy Polak w każdym Rosjaninie i każdy Rosjanin w każdym Polaku widział przyjaciela i brata.

Sierpień to miesiąc świąt maryjnych. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, a w następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W tygodniu także patronują nam: w poniedziałek, 20 sierpnia – święty Bernard, opat cysterski; we wtorek, 21 sierpnia – święty Pius X papież, kierujący Kościołem na początku XX wieku. Nazywany jest często „Papieżem Eucharystii”, gdyż przez swoją działalność i reformy przyczynił się do ożywienia życia eucharystycznego w Kościele; W piątek 24 sierpnia wspominamy Świętego Bartłomieja. Św. Bartłomiej jest jednym z dwunastu Apostołów, których wybrał sobie Jezus spośród kilkudziesięciu uczniów.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W piątek i w sobotę i w niedzielę na Górze św. Anny Uroczystość ku czci Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Wszystkim życzę miłej niedzieli. A błogosławieństwo niech doda nam sił na zbliżający się nowy tydzień.

26 sierpnia 2012 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

W poniedziałek i wtorek na Górze św. Anny pielgrzymka ministrantów.

W sobotę wspomnienie bł. Bronisławy, patronki diecezji oraz I sobota miesiąca.

W sobotę kolejne czuwanie w kościele parafialnym.

W sobotę w Jankowicach W. przed wieczorną mszą św. okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym.

W sobotę i niedzielę na Górze św. Anny Dzień Modlitw Chórów Kościelnych.

W niedzielę kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.