06/08/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00. Wymiana Tajemnic Różańcowych.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wspomnienie św. Dominika, prezbitera we wtorek; święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika w czwartek; wspomnienie św. Klary dziewicy w piątek;

Pielgrzymka Motocyklistów na Górę św. Anny. W niedzielę 6 sierpnia br. na Górze św. Anny odbędzie się 21. Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Jej centralnym punktem będzie Msza św. sprawowana o godz. 11.30 w Grocie Lurdzkiej pod przewodnictwem biskupa Waldemara Musioła. Plakat ze szczegółowym programem tej pielgrzymki.

RADIO DOXA. Rozpoczął się sierpień, czyli miesiąc abstynencji. W Diecezjalnym Radiu Doxa przez cały miesiąc – tuż po godzinie 08.00 i 17.00 – będzie można posłuchać refleksji na temat abstynencji, które przygotował ks. Marcin Marsolek, diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

13/08/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu błogosławię błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W czwartek Uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.

Kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, ks. prałat Albert Glaeser, zaprasza w dniach 12-14 sierpnia 2023 r. na uroczystości patronalne ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Obchody rozpocznie, w sobotę 12 sierpnia o godz. 18.00, na placu przed sanktuarium, Msza św. z Nieszporami, pod przewodnictwem bp. Rudolfa Pierskały. Eucharystię poprzedzi koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina o godz. 17.00. W planie niedzielnych uroczystości 13 sierpnia są: godz. 9.00 – okazja do sakramentu pokuty; godz. 10.00 - modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka; godz. 11.00 - uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem abp. Adriana Galbasa (na placu przed sanktuarium) i procesja teoforyczna do sanktuarium św. Jacka; godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15.00 – Nabożeństwo eucharystyczne z procesją teoforyczną do Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem bp. Waldemara Musioła (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Metropolitarne obchody odpustowe zakończy poniedziałkowa (14 sierpnia) Msza św. dla pielgrzymów 47. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę sprawowana o godz. 17.00 pod przewodnictwem bp. Rudolfa Pierskały na placu przed sanktuarium. Ponadto, w czwartek 17 sierpnia, w liturgiczną uroczystość św. Jacka, o godz. 11.30 w Sanktuarium św. Jacka będzie sprawowana dodatkowa Msza św.

Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w 47. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 13-19 sierpnia 2023 Zapisy są możliwe także za pośrednictwem strony internetowej www.pielgrzymka-opolska.pl

RADIO DOXA. Przed nami 47. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Tradycyjnie na pielgrzymim szlaku nie zabraknie reporterów Diecezjalnego Radia Doxa. W ciągu dnia emitowane będą relacje reporterskie „z trasy”, a o godz. 20.00 transmisje nabożeństw oraz streszczenia konferencji. W sobotę 19 sierpnia od godz. 10.00 „Studio Pielgrzymkowe”, a od godz 11.00 transmisja Mszy św. z Jasnej Góry.

20/08/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wspomnienie św. Piusa X papieża w poniedziałek; wspomnienie NMP Królowej we wtorek, święto św. Bartłomieja apostoła w czwartek; uroczystość NMP Częstochowskiej – w sobotę.

W dniach 2-3 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników, zwieńczona sumą dożynkową - z błogosławieństwem wieńców żniwnych - w niedzielę 3 września o godz. 11.00. Pielgrzymka Kobiet na Górze św. Anny. W sobotę 2 września br. w Sanktuarium na Górze Świętej Anny odbędzie się Pielgrzymka Kobiet. W programie: 9.30 przywitanie i konferencja, 10.30 różaniec w intencji kobiet, 11.00 Msza św. w intencji kobiet, 12.00 przerwa obiadowa, 14.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Gościem spotkania będą siostry Michalitki ze wspólnoty Mi-ka-EL. W załączniku

RADIO DOXA. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Rodziny Ulmów, w sierpniu na falach Diecezjalnego Radia Doxa emitowana jest audycja pod tytułem „Miłość silniejsza niż strach". W programie poznamy historia rodziny Ulmów, ich drogę do świętości oraz opowieść o miejscu, w którym mieszkała. Audycja jest emitowana od poniedziałku do piątku o 17.45, powtórka programu o godzinie 22.30.

27/08/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca.

W sobotę kolejne nasze czuwanie modlitewne. Rozpoczęcie o godz. 20.00.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: św. Augustyna , biskupa i doktora Kościoła w poniedziałek, męczeństwo św. Jana Chrzciciela we wtorek; Błogosławioną Bronisławę dziewicy i patronki Diecezji Opolskiej.

W dniach 2-3 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników, zwieńczona sumą dożynkową - z błogosławieństwem wieńców żniwnych - w niedzielę 3 września o godz. 11.00.

W sobotę 2 września br. w Sanktuarium na Górze Świętej Anny odbędzie się Pielgrzymka Kobiet. W programie: 9.30 przywitanie i konferencja, 10.30 różaniec w intencji kobiet, 11.00 Msza św. w intencji kobiet, 12.00 przerwa obiadowa, 14.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Gościem spotkania będą siostry Michalitki ze wspólnoty Mi-ka-EL.

Franciszkanie z Góry Świętej Anny zapraszają w niedzielę 3 września br. do wspólnego dziękczynienia św. Annie za uproszenie daru potomstwa. O 11.30 Msza św. dziękczynna w Grocie Lourdzkiej, a po niej błogosławieństwo rodzin. W razie niesprzyjającej pogody Msza św. zostanie przeniesiona do bazyliki.

RADIO DOXA. Jak rozmawiać o Kościele? W Diecezjalnym Radiu Doxa rozmawiamy szczerze. Paulina Lechowska i Krzysztof Ogiolda z zaproszonymi gośćmi rozmawiają o najważniejszych wydarzeniach z życia Kościoła i diecezji. Nie brakuje trafnych komentarzy, cennych analiz i istotnych zapowiedzi. Audycja „Szczerze o Kościele” od poniedziałku do piątku o 15.15