OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 lutego 2013 IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj przeżywamy IV niedzielę zwykłą roku liturgicznego.

Kolekta dzisiejsza jest przeznczona na potrzeby Seminarium Duchownego i innych instytucji diecezji opolskiej.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00. Po nabożeństwie wymiana tajemnic różańcowych.

Dzisiaj przypada również wspomnienie św. Błażeja. Po błogosławieństwie końcowym będzie udzielane specjalne błogosławieństwo ku czci św. Błażeja, które chroni od chorób gardła i wszelkiego innego zła.

We wtorek, 5 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Podczas mszy św. będzie poświęcenie chleba ku czci św. Agaty.

W czwartek przypada I czwartek miesiąca.

Zachęcamy do zakupu i lektury nowego Gościa Niedzielnego. Przypominamy, że cotygodniowy Gość Niedzielny kosztuje 4,50.

W niedługim czasie będzie Środa Popielcowa, która w tym roku przypada już 13 lutego, czyli za dziesięć dni!

W tym tygodniu Kościół sprzątają:
Krzysztofik
Buryło
Bajzert
Cieśla

Błogosławieństwo Boże niech będzie z nami w najbliższym tygodniu! Smacznego tłustego czwartku! Szczęść Boże!

10 lutego 2013 V NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu. Ze względu na niską temperaturę w kościołach w tym roku nabożeństwa będą skrócone.

Dzisiaj adoracja w Jankowicach Wielkich
Rozpoczniemy adorację po mszy św.
Po mszy do 11.00 – ogół wiernych
11.00-12.00 mieszkańcy lewej strony wioski od Skwarczyńskiego
12.00-13.00 mieszkańcy prawej strony wioski od Serafina
13.00-14.00 mieszkańcy PGR, bloki spółdzielcze
14.00-15.00 I Róża
15.00-16.00 II Róża
16.00 Zakończenie adoracji.

W poniedziałek adoracja w Wierzbniku
Rozpoczęcie o godz. 14.00.
Porządek następujący:
14.00 – 15.00 I Róża, mieszkańcy lewej strony wioski od Krajewskiego
15.00 – 16.00 II Róża, mieszkańcy prawej strony wioski od Wiernego
16.00 – 17.00 III Róża mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej PGR 17.00 – 18.00 IV Róża, mężczyźni, dzieci, młodzież
18.00 Zakończenie adoracji. Msza św.

We wtorek adoracja w Wierzbniku.
Rozpoczęcie o godz. 14.00.
Porządek następujący:
14.00 – 15.00 IV Róża, mieszkańcy lewej strony wioski od Krajewskiego
15.00 – 16.00 III Róża, mieszkańcy prawej strony wioski od Wiernego
16.00 – 17.00 II Róża mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej PGR 17.00 – 18.00 I Róża, mężczyźni, dzieci, młodzież
18.00 Zakończenie adoracji. Msza św.

Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Ojciec – świadek wiary i trzeźwości. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. Głównym motywem rozpoczęcia Tygodnia Modlitw w ostatnią niedzielę karnawału jest nawiązanie do tradycji chrześcijańskiej, polegającej na wynagradzaniu za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych.

Jutro, we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego pod hasłem „Idź, i ty czyń podobnie!” (Łk 10, 37). Ten dzień niech przypomina nam, że Chrystus jest obecny w każdym chorym i oczekuje naszej pomocy.

13 lutego - Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post – okres czterdziestu dni przygotowania paschalnego, czas pokuty i refleksji nad własnym życiem. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Pokutny obrzęd posypania głów popiołem będzie podczas każdej mszy św. o godz. 16.30 w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku o godz. 18.00.

Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o Ducha Pokuty.

Przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymania się od udziału w zabawach w Okresie Wielkiego Postu.

W czwartek święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Także wspomina się św. Walentego, patrona zakochanych. W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej.

W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki: na godz. 16.30 mieszkańców z Jankowic Wielkich oraz w Wierzbniku na godz. 18.00 na mszę św., a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale będziemy odprawiali w każdą niedzielę o godz. 14.00 w Jankowicach Wielkich, a w Wierzbniku o godz. 15.00.

Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej i wszystkim Parafianom, życzę miłej z Bogiem przeżytej niedzieli i opieki Bożej na nowy tydzień pracy, służby Bogu i ludziom. Prosimy o przekazanie pozdrowień i zapewnienie o pamięci w modlitwie - ludziom chorym i starszym.

17 lutego 2013 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. W łączności z całym Kościołem podejmujemy drogę wielkopostnej odnowy i przemiany serc, trwając na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego, pełnieniu dzieł miłosierdzia, pokuty i umartwienia. Dziękujmy Bogu Ojcu w czasie tej Mszy Świętej za to, że w Chrystusie wyciąga do nas swoją pomocną dłoń i daje nam siłę do przezwyciężania zła.

We wszystkie niedzielne popołudnia Wielkiego Postu gromadzimy się w świątyni, aby wspólnie śpiewać Gorzkie Żale i rozważać Mękę Pańską o godz. 14.00. w Jankowicach Wielkich i o godz. 15.00 w Wierzbniku. Wszystkich serdecznie zapraszamy dzisiaj do licznego udziału w tym nabożeństwie. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach oraz Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki: w Jankowicach Wielkich o godz. 16.30; w Wierzbniku o godz. 18.30.

W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. We wszystkich kościołach odbędzie się Ogólnopolska akcja pomocy polskim misjonarzom, pracującym w Afryce. Przeprowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizowaniu dzieł miłosierdzia. Obecnie w pracę ewangelizacyjną w krajach misyjnych jest zaangażowanych ponad 2100 polskich misjonarzy, służącym w 94 krajach, niekiedy w strefach zagrożonych działaniami wojennymi lub terrorystycznymi.

W ramach przeżywanego Roku Wiary chciałbym zaproponować do obejrzenia dobrego filmu, który pomógłby nam lepiej zrozumieć naszą wiarę i przybliżyć nas do Boga na autentycznych przykładach wziętych z życia. Na początku chciałbym zaproponować bestseler filmu afrykańskiego „Bakhita”. Film ten obejrzymy w środę 27.02.2013 r. na sali w Jankowicach Wielkich.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej w Wielkim Poście.

Przed nami czas intensywnej pracy nad sobą. Na szczęście w tym trudzie nie jesteśmy sami. Jest z nami Bóg, który chce naszego dobra i dlatego obficie nam błogosławi. Otwórzmy się na ten wielki dar i przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

24 lutego 2013 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj już II Niedziela W. Postu. Wraz z Apostołami udajemy się na Górę Przemienienia, aby ujrzeć Jezusa w blasku Jego mocy i chwały. Niech Przemienienie Chrystusa będzie dla każdego z nas przykładem i zachętą do wielkopostnej przemiany naszych serc.

Po mszy św. zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi w krajach misyjnych „Ad Gentes”.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w dniu dzisiejszym:
o godz. 14.00 w Jankowicach Wielkich
o godz. 15.00 w Wierzbniku

W czwartek 28 lutego w łączności z Kościołem serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dziękczynnej za posługę Piotrową Ojca św. Benedykta XVI w dniu zakończenia Jego pontyfikatu.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca marca. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Jankowicach Wielkich przed wieczorną mszą św.; a w Wierzbniku po wieczornej mszy św.

W tym tygodniu w pierwszą sobotę miesiąca zapraszam czcicieli Matki Bożej na mszę św.
Adoracja w Jankowicach przed mszą św. o 16.30, w Wierzbniku w niedzielę o 7.30

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i innych inwestycji diecezjalnych.

W ramach przeżywanego Roku Wiary chciałbym zaprosić do obejrzenia dobrego filmu, który pomógłby nam lepiej zrozumieć naszą wiarę i przybliżyć nas do Boga na autentycznych przykładach wziętych z życia. Na początku chciałbym zaproponować bestseler filmu afrykańskiego „Bakhita”. Film ten obejrzymy w środę 27.02.2013 r. na sali w Jankowicach Wielkich o godz. 17.30.

Nauki przedmałżeńskie w Grodkowie odbywać się będą od 2 marca 2013 r. (sobota) do piątku 8 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. w kościele dnia 2 marca br.. W pozostałe dni spotkania będą miały miejsce w domu katechetycznym o godz. 19.00.

Na wielkopostną przemianę naszego życia i naszych serc przyjmijmy Boże błogosławieństwo.