5 maja 2013

Dziś nabożeństwo majowe o godz. 14.00 w Jankowicach Wielkich, a w Wierzbniku o godz. 15.00

Dziś kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego w Opolu i innych instytucji diecezjalnych.

W VI tygodniu Wielkanocy przypadają dni modlitw o urodzaje noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się do przydrożnych krzyży. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy cierpią głód, prosi o błogosławieństwo i uświęcenie ludzkiej pracy. Procesje błagalne po wieczornych mszach świętych: w poniedziałek, środę, czwartek.

W środę uroczystość św. Stanisława biskupa, głównego patrona Polski.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej

W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Na Górze św. Anny w niedzielę pielgrzymka strażaków.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Kunc Bartosz zam. w Czeskiej Wsi i Basiura Małgorzata zam. w Jankowicach Wielkich – zap. III

W tym tygodniu sprzątają rodzice dzieci, których przystępują do I komunii.

12 maja 2013 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA

Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo dziękczynne dzieci I komunijnych połączone z nabożeństwem majowym.

Do soboty włącznie trwa Nowenna do Ducha Św.

Przez najbliższy tydzień w Wierzbniku będziemy obchodzili Biały Tydzień dla dzieci I komunijnych. Nadrzędnym celem Białego Tygodnia jest umocnienie naszego dziecka w wierze oraz przyzwyczajenie go do regularnego, czynnego, a przede wszystkim świadomego uczestnictwa w odprawianej co niedzielę Mszy Świętej. Podczas Białego tygodnia nasze dzieci wciąż obowiązują kompletne stroje komunijne i to właśnie w nich powinny odwiedzać Dom Boży.
Tradycja Białego Tygodnia symbolizuje bezpośrednie nawiązanie do czasu oktawy wielkanocnej, która trwała od Wigilii Paschalnej do Białej Niedzieli. To właśnie w pierwszych wiekach chrześcijaństwa przyjęty został zwyczaj, iż nowo ochrzczeni wierni przez cały tydzień po przyjęciu sakramentu nosili szaty koloru białego.

Jutro po wieczornych mszach św. spotkanie z rodzicami dzieci, które obchodzą I rocznicę komunii św.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

W sobotę o godz. 10.00 w katedrze opolskiej święcenia prezbiteratu.

W sobotę także pielgrzymka rowerzystów na Górę św. Anny.

W sobotę w Wierzbniku o godz. 18.00 koncert poświęconym Ojcu Św. Bł. Janowi Pawłowi II pt.: "Nuty Góralskie z Pielgrzymek Ojca Św. Bł. Jana Pawła II do Polski" - Folk Kapela "GÓRALSKA HORA".

"Człowiekowi potrzebne jest piękno krajobrazu" - tak powiedział o górach Papież Jan Paweł II podczas Mszy św. w Nowym Targu 8 czerwca 1979 r. Mówił o górach, które w ciągu dziesięcioleci Jego wędrówek, stały się "Jego górami".

W koncercie o bł. Janie Pawle II zabrzmi muzyka, która jest już od zawsze związana z postacią Ojca św. bł. Jana Pawła II, a będą to m.in. melodie z pielgrzymek Ojca św. Jana Pawła II do Polski oraz melodie wykonywane przez górali Papieżowi m.in. Krywaniu, Syćka se Wom zycom, Uwielbienie, W moim ogórdecku, Czarna Madonna, Barka oraz wiele innych.

Folk Kapela "Góralska Hora" – jest folk kapelą, której nazwa pochodzi od nazw szczytów górskich. Grają w składzie: skrzypce I, skrzypce II, cymbały węgierskie, altówka węgierska, oraz kontrabas. Sięgają po oryginalne i unikatowe instrumenty góralskie takie jak: trombita, róg pasterski, dudy, okaryna oraz piszczałki.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 w domu katechetycznym przy katedrze opolskiej odbywają się konferencje wygłaszane przez nauczycieli akademickich Wydziału Teologicznego UO w ramach cyklu "Na nowo odkryć treść wiary". Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 12 maja o godz. 17.00 i poprowadzi je ks. prof. dr hab. Piotr Jaskóła na temat „Maryja – najdoskonalszym wzorem w wierze i miłości (Porta fidei, 13)”.

W tym tygodniu kościół sprzątają:
Rodzice dzieci, które obchodzą I rocznicę Komunii

19 maja 2013 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Świąt Wielkanocnych. Na filii w Jankowicach Wielkich o godz. 11.00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 10-ro dzieci przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy dzieciom aby ta przyjaźń z Panem Jezusem trwała zawsze.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe.

Jutro Święto MB Matki Kościoła Msze św. o 17.00 i 18.00. W tym dniu Diecezjalny Dzień Modlitw Rolników o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

We wtorek rozpoczyna się druga część Okresu Zwykłego.

W czwartek nowe święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

W przyszłą niedzielę z okazji święta: Dnia Matki zapraszam matki na swoją mszę św.:
w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45
w Wierzbniku o godz. 11.00

W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. także zbiórka do puszek na KUL.

Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.

26 maja 2013 VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś kończy się okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja Bożego Ciała będzie miała miejsce w Wierzbniku, po sumie o godz. 11.00. Dzieci komunijne i młodsze przygotowują się do rozrzucania kwiatów. Proszę, aby zelatorki poszczególnych Róż wyznaczyły osoby do niesienia sztandarów.

W sobotę przypada I sobota Miesiąca. Kolejna adoracja z okazji roku wiary w sobotę o 16.30 w Jankowicach Wielkich i w niedzielę o godz. 07.30 w Wierzbniku.

W niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka mniejszości narodowych.

W niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium i innych instytucji diecezjalnych.

2 czerwca 2013 r., w całej Polsce obchodzony będzie kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.