2 czerwca 2013 IX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj w IX niedzielę zwykłą - 2 czerwca 2013 r., w całej Polsce obchodzony jest kolejny Dzień Dziękczynienia za dar wolności ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.
Dziękuję wszystkim parafianom za tak liczny udział w uroczystej Procesji Bożego Ciała oraz za przygotowanie ołtarzy.
Dziękuję:
- dzieciom w strojach komunijnych
- dziewczynkom w bieli sypiącym kwiaty
- ministrantom
- osobom niosącym krzyż, chorągwie, sztandary, baldachim
- strażakom

Zapraszamy dziś, 2 czerwca 2013, na ogólnoświatową Adorację Najświętszego Sakramentu w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem. Dzisiaj we wszystkich katedrach świata, a w wielu Diecezjach Polski – we wszystkich kościołach, odbędzie się w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Co istotne – czas Adoracji będzie dla wszystkich wspólnot na całym świecie ten sam: godzina 17.00 czasu rzymskiego.

W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo wianków.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o świętość życia kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy wszystkich wiernych do uczczenia Bożego Serca. Msze św. o godz. 17.000 i 18.00. Po mszach św. procesja uwielbienia Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszam dzieci i młodzież na mszę św.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

W niedzielę pielgrzymka maturzystów na Górę św. Anny.

9 czerwca 2013 X NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00

Tydzień temu na budującą się Świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy: 434.80 zł; w Jankowicach W. : 199.50, a w Wierzbniku: 235.30

We wtorek – 11.06.2013 - chciałbym zaprosić na kolejny film w ramach Roku Wiary. Ostatnio oglądaliśmy film, który ukazywał dramat życia niewolnicy, czarnoskórej dziewczy oraz o jej trudnej drodze odkrywania prawdy o wierze i miłości.
Teraz proponuję film o niezwykłej kobiecie, żonie i matce, jak swoją postawą przemieniła życie, nie tylko swoje, ale męża i swoich dzieci. Projekcja filmu odbędzie się na sali w Jankowicach Wielkich o godz. 18.00.

W czwartek na Górze św. Anny dzień modlitw chorych i dzieci specjalnej troski.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

W niedzielę zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

16 czerwca 2013 XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

Nabożeństwo popołudniowe do Najświętszego Serca o godz. 15.00

W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek - brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
w czwartek - św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

W tym tygodniu we wtorek II część filmu o godz. 18.00 na sali w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Jankowicach W.

W piątek wspomnienie NMP Opolskiej, patronki miasta Opola.

Z inicjatywy wiernych świeckich w niedzielę 23 czerwca br. na Górze św. Anny odbędzie się pierwsza Pielgrzymka Artystów „Różnej Maści”.

Parafia pw. NSPJ w Gogolinie oraz Biuro Podróży św. Jacka zapraszają na wakacyjny wyjazd młodzieżowy do Taize. Wyjazd przypada na 14-21 lipca br. Koszt to 370 zł.

23 czerwca 2013 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada Dzień Ojca.
Z okazji święta życzymy wszystkim ojcom i młodszym i starszym obfitości łask Bożych. Niech Opiekun Świętej Rodziny, święty Józef, zawsze nad Wami czuwa i wspiera swoimi modlitwami, abyście mogli jak najlepiej wypełniać obowiązki ojca. Wszystkim zmarłym ojcom i tatusiom niech miłosierny Bóg da radość nieba.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

We wtorek pogrzeb śp. Józefa Kotara o godz.12.00

We wtorek w ramach Roku Wiary proponuję Film p.t. ”Bitwa pod Wiedniem”. Film, który opowiada o wierze, przyjaźni, odwadze i polskim zwycięstwie, które zmieniło losy świata. Projekcja filmu odbędzie się na Sali RSP w Jankowicach Wielkich o godz. 18.00

W piątek 41 rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas.

Dlatego zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi, aby zakończyć rok szkolny z Bogiem i jednocześnie rozpocząć z Nim wakacje.

W piątek zakończenie roku szkolnego: w Jankowicach Wielkich o godz. 08.00; a w Wierzbniku o godz. 18.00.

W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek świąteczny Kolekta na Stolicę Apostolską.

W sobotę i niedzielę na Górze św. Anny Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców.

W najnowszym numerze Zwiastuna polecam dwa artykuły:
Obóz Pracy – krótki zmianka historyczna o tym obozie, które mieścił się obok Wierzbnika.
Dzień Ojca – krótka historia o powstaniu Dnia Ojca.

30 czerwca 2013 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Bardzo wielu ludzi naszych czasów domaga się wolności. Św. Paweł przypomina nam, że do wolności każdy z nas jest powołany. Jednocześnie Apostoł Narodów zaznacza, że wolność nie może być zachętą do hołdowania swawoli, ale ma pomóc w pełnym miłości służeniu drugiemu człowiekowi. Takie podejście do życia jest wynikiem całkowitego pójścia za Jezusem, który domaga się od nas w życiu radykalizmu.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W środę święto św. Tomasza Apostoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej przed wieczorną mszą św. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

W sobotę, z okazji I soboty miesiąca w ramach Roku Wiary kolejna adoracja Najświętszego Sakramentu w Jankowicach Wielkich od godz. 16.30, a w Wierzbniku w niedzielę o godz. 07.30

W sobotę w Wierzbniku kolejne nocne czuwanie o godz. 21.00.

W sobotę i w niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka dzieci.

W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Kościoła w Łosiaczu.

W związku z zakończeniem roku szkolnego zwracam uwagę rodzicom, aby zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.