5 stycznia 2014 II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

„Człowiek nie może zrozumieć siebie do końca bez Chrystusa” – powiedział ongiś Jan Paweł II. Z imieniem Jezus na ustach wchodzimy w Nowy Rok Pański 2014. Dziś uświadomiliśmy sobie, iż Jezus jest światłością, w której każdy kto Go przyjmie może zrozumieć, skąd przychodzi i jaka nadzieja wzywa go na drogę wiary. „Życie się objawiło” – usłyszeliśmy w liturgii słowa Bożego – „Syn został nam dany”, abyśmy mogli Go słuchać, dotykać i nim się karmić. Także dziś, w tej Eucharystii.

Dzisiaj nabożeństwa nie będzie.

Dziś kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i diecezjalnych instytucji.

Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Święto Trzech Króli, obchodzić będziemy jutro, 6 stycznia. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Jest to święto zobowiązujące każdego katolika do uczestnictwa w Eucharystii.

Jutro po sumie zostaną rozesłani kolędnicy, którzy już tradycyjnie odwiedzą nasze domy i mieszkania z dobrą nowiną o Bożym Narodzeniu. Przy okazji kolędowania będziemy zbierali ofiary na rzecz sierocińca w Betlejem. Nie tylko Bazylika Narodzenia Pańskiego upamiętnia w Betlejem historię małego Jezusa, dla którego nie było miejsca w gospodzie. W tym właśnie mieście znajduje się również jedyny w całej Palestynie sierociniec dla dzieci. Prowadzą go siostry elżbietanki. Pamiętajmy, że wspierając ten sierociniec otwieramy nasze serca dla Jezusa, któremu ongiś nie otwarto ludzkich serc. Oby ta historia nigdy się nie powtórzyła.

W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.

12 stycznia 2014 CHRZEST PANA JEZUSA

Dzisiaj nabożeństwa popołudniowego nie ma.

Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły. Pierwsza jego część zakończy się 4 marca przed Środą Popielcową. W okresie zwykłym nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium naszego Zbawiciela w jego pełni.

W najbliższy piątek 17 stycznia będzie obchodzony Dzień Judaizmu i wspomnienie św. Antoniego, opata.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania.

W dniach od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechniej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W ramach dziecięcego kolędowania zebraliśmy na rzecz sierocińca „Domu Pokoju” w Betelejem: 2407,80 w Jankowicach Wielkich 1249,60 i w Wierzbniku 1158,20.

19 stycznia 2014 II NIEDZIELA ZWYKŁA

O godz. 15.00 nabożeństwo popołudniowe. Dzieci przedstawią jasełka Bożonarodzeniowe pt. „ Zanim tę radosna nowinę.”

Od soboty trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

We wtorek Dzień Babci, w środę Dzień Dziadka.

W czwartek przypada pierwsza rocznica śmierci Józefa kard. Glempa, Prymasa Polski. Tego dnia o godz. 19:00 w Archikatedrze zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył będzie kard. Kazimierz Nycz. W naszej parafii za zmarłego Prymasa będziemy się modlić podczas każdej mszy św.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania.

W sobotę przypada Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W sobotę opłatek parafialny połączony z zabawą karnawałową. Rozpoczęcie o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę IV wieczór kolęd. Rozpoczęcie w kościele parafialnym o godz. 17.00. Wystąpi zespół „Dzień dobry”.

Tak sami piszą o sobie:
Zespół "Dzień Dobry" istnieje od lutego 2004 roku. Wspólne muzykowanie wyzwala w nas bardzo silne emocje i ogromną radość. Dążymy do tego, aby nasza muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, dlatego to co gramy, określamy mianem: POZYTYWNEJ AKUSTYCZNEJ FALI.

We wrześniu 2008 roku zespół "Dzień Dobry" zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”. Konsekwencją tego wydarzenia jest program i płyta pod tytułem: „Dzień Dobry Panie Marku”, która zawiera utwory Marka Grechuty w naszych aranżacjach i nasze autorskie piosenki. Dzięki współpracy z Fundacją "PIOSENKARNIA" Anny Treter występowaliśmy u boku największych gwiazd polskiej estrady na Galach Koncertowych zatytuowanych: "Magia Obłoków". Koncerty te odbyły się m. in. w Operze Krakowskiej i Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. Do udanych zaliczamy także występ na III Zamojskim Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty, gdzie we wrześniu 2009 roku zagraliśmy z towarzyszeniem Orkiesty Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. W następnych latach występowaliśmy na licznych koncertach i przeglądach w Polsce i zagranicą.

W przyszłą niedzielę Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

26 stycznia 2014 III NIEDZIELA ZWYKŁA

Wczoraj zakończyliśmy Tydzień Ekumeniczny. Pamiętajmy, że prawdziwy Kościół jest zbudowany na fundamencie apostołów, że jego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus. Starajmy się o utrzymanie ścisłej jedności z Chrystusem i braćmi. Nie zapominajmy, że każdy grzech, a nawet każda nasza świadoma niedoskonałość godzi w jedność Chrystusowego Kościoła.

Dzisiaj nie będzie nabożeństwa popołudniowego, natomiast o godz. 17.00 wieczór kolęd w kościele parafialnym. Gościem naszego wieczoru będzie zespół „Dzień Dobry”.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Po mszy św. spotkanie dla II klas gimnazjalnych.

1 lutego w sobotę – w liturgii wspomina się rocznicę poświęcenia Prymasowskiej Bazyliki Gnieźnieńskiej, Głowy i Matki wszystkich kościołów w Polsce. Przypominam, że pierwszym arcybiskupem gnieźnieńskim był brat św. Wojciecha - Radzim Gaudenty, uroczyście intronizowany w roku 1000. W Bazylice Gnieźnieńskiej koronowano pierwszych królów polskich, z niej rozchodzili się do pracy pasterskiej biskupi na wszystkie ziemie dawnej i obecnej Polski.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i diecezjalnych instytucji.

W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego. Czcimy w tym dniu Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata i Jego Matkę Najświętszą Maryję Pannę. Tradycyjnie nazywa się to święto świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas mszy św. błogosławieństwo świec.

W tym dniu przypada światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na rzecz klasztorów klauzurowych.