Dziękujemy za Świętego Jana Pawła IIDrukuj

• 01.06.2014
  • 977 Czytań
Dziękujemy za Świętego Jana Pawła IIPo każdej mszy św. została przeprowadzona zbiórka do puszek na budującą się Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Świątynia ta jest Wotum Narodu Polskiego, miejscem pamięci wielkich Polaków (Panteon Wielkich Polaków) oraz łączy się z nią potrzeba Muzeum Św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

26-28.05.2014 Dni KrzyżoweDrukuj

• 27.05.2014
  • 1254 Czytań
26-28.05.2014 Dni KrzyżoweW dniach 26,27,28 maja 2014 roku (poniedziałek, wtorek i środa) przypadały dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

Dzień MatkiDrukuj

• 26.05.2014
  • 1303 Czytań
Dzień MatkiMacierzyństwo to najpiękniejsze, a zarazem niezwykle trudne powołanie. Matka całą siebie oddaje nowemu życiu. Ból rodzenia, wysiłek wkładany w zaspokajanie potrzeb dziecka są niewątpliwie istotą chrześcijańskiej służby. Zarazem jest to najwyższy stopień człowieczeństwa i współpracy z samym Stwórcą. Dlatego wszyscy winniśmy darzyć głębokim szacunkiem kobiety, które z poświęceniem realizują macierzyńskie powołanie.

I komunia w Jankowicach WielkichDrukuj

• 18.05.2014
  • 1750 Czytań
I komunia w Jankowicach Wielkich W tym roku 13 dzieci z Jankowic Wielkich (9 chłopców i 4 dziewczynki) przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 11.00, odprawionej przez ks. prob. Czesława Kocoń. Przygotowywały się przez cały rok, poprzez katechezę i spotkania liturgiczne w kościele filialnym. W sobotę radowały się pierwszym spotkaniem z Chrystusem Miłosiernym w sakramencie pokuty. W niedzielę zgromadziły się z rodzicami i bliskimi przed wejściem do świątyni.

Koncert zespołu PiersiDrukuj

• 15.05.2014
  • 1271 Czytań
Koncert  zespołu Piersi15 maja 2013 w dniu wspomnienia św. Zofii, w opolskim AMFITEATRZE, z okazji Święta Strażaka - wystąpiła grupa muzyczna Piersi ! Piersi – kapela rockowa powstała w 1984 roku w Jarocinie. Zespół założyli Zbyszek Moździerski, Paweł Kukiz, Oli oraz Rafał Jezierski. W styczniu 2013 roku, dotychczasowy lider Piersi – Paweł Kukiz – zrezygnował ze współpracy z zespołem. Muzycy nie poddali się, postanowili kontynuować działalność zespołu

Dzień I komunii św. w WierzbnikuDrukuj

• 11.05.2014
  • 1669 Czytań
Dzień I komunii św. w WierzbnikuW naszym kościele parafialnym p/w św. Michała Archanioła w Wierzbniku, w IV niedzielę wielkanocną - niedzielę Dobrego Pasterza - odbyła się Uroczystość I Komunii św. Uroczystość była poprzedzona w sobotę spowiedzią św. Dzieci były bardzo zadowolone i z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie mszy św. Przed mszą św. ks. proboszcz spotkał się z dziećmi przed bramą kościoła, gdzie dzieci otrzymały błogosławieństwo od swoich rodziców.

BierzmowanieDrukuj

• 10.05.2014
  • 1410 Czytań
Bierzmowanie10 maja 2014 roku w kościele p/w św. Michała Archanioła w Grodkowie bp Rudolf Pierskała – biskup pomocniczy naszej diecezji udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum z dekanatu grodkowskiego. Sakrament przyjęło 208 osób, które przygotowywały się do jego przyjęcia poprzez trzyletnią katechezę parafialną. Z naszej parafii przystąpiło 13 osób: 9 z Jankowic Wielkich i 4 osoby z Wierzbnika. Na tę uroczystość młodzi przybyli wraz ze swoimi rodzicami i świadkami.

Dzień strażakaDrukuj

• 04.05.2014
  • 1107 Czytań
Dzień strażakaO godz. 11 w kościele parafialnym w Wierzbniku ks. proboszcz Czesław Kocoń sprawował Mszę Św. w intencji strażaków i ich rodzin. Na uroczystość przybyły Ochotnicze Straże z Gałążczyc, Jankowic Wielkich, Jędzrzejowa, Lipowej oraz nasi strażacy z Wierzbnika. Naszej modlitwy potrzebują nie tylko dzielni strażacy, ale także ich rodziny, które z niepokojem oczekują na ich powroty z akcji. Strażacy zostali wraz z pocztami sztandarowymi i dwiema figurami św. Floriana wprowadzeni do kościoła. W dniu swego święta zajęli pierwsze ławki. Często w czasie różnych uroczystości religijnych i parafialnych stoją na drogach, by zabezpieczać przejście procesji.

Uroczystość NMP Królowej PolskiDrukuj

• 03.05.2014
  • 1448 Czytań
Uroczystość NMP Królowej Polski3 maj to Uroczystość NMP Królowej Polski. To dzień święta narodowego, w którym wspominamy uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W naszej parafii przeżywaliśmy porządek świąteczny mszy świętych - w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45, a w Wierzbniku o godz. 08.00 i 11.00.. W homilii ks. Czesław Kocoń mówił o potrzebie zawierzenia Maryi Królowej Polski, tak jak to uczynili nasi przodkowie, a przede wszystkim Król Kazimierz, który 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej obrał Maryję za Królową swoich państw, a Królestwo Polskie polecił Jej szczególnej obronie. Od czasów zwycięstwa nad Szwedami Jasna Góra z cudownym obrazem Czarnej Madonny, czczonej jako Królowa Polski, stała się duchową stolicą Polski. Tutaj wszyscy uczyli się od niej zawierzenia Bogu.

Czuwanie - nabożeństwo dziękczynne za dar kanonizacji św. Jana Pawła II i św. Jana XXIIDrukuj

• 02.05.2014
  • 1467 Czytań
Czuwanie - nabożeństwo dziękczynne za dar kanonizacji św. Jana Pawła II i  św. Jana XXIIDzień 27 kwiecień 2014 pozostanie na długo w naszej pamięci – takimi słowami rozpoczął ks. proboszcz kolejne spotkanie modlitewne w naszej parafii. Uzasadniając wskazał, że był to dzień wyniesienia na ołtarze kogoś, kogo wszyscy znaliśmy.

Cała uroczystość rozpoczęła się o godz. 21.00 apelem jasnogórskim. Po nim odśpiewaliśmy nieszpory maryjne, które wprowadziły nas w nabożeństwo dziękczynne za dar kanonizacji św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII. W tym nabożeństwie nie zabrakło krótkich życiorysów świętych, czy też refleksji nad ich nauką. To wszystko było przeplatane pieśniami maryjnymi i wielkanocnymi.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny